Wstrząsające odkrycie w centrum Bytomia. Znaleziono ciało 30-latka. "Bierzemy wszystko pod uwagę"

W centrum Bytomia przypadkowy przechodzień natknął się w nocy z niedzieli na poniedziałek na zwłoki 30-latka. Obecnie trwa ustalanie okoliczności śmierci mężczyzny, co może utrudniać brak kamer monitoringu w miejscu znalezienia ciała. - Bierzemy wszystko pod uwagę - przekazała st. asp. Anna Lenkiewicz z KMP w Bytomiu.

Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione na placu Akademickim w Bytomiu (woj. śląskie) w nocy z 20 na 21 sierpnia. Przechodzień zawiadomił służby ratunkowe, które natychmiast pojawiły się na miejscu. Jak przekazał lokalny portal bytomski.pl, plac, na którym znaleziono mężczyznę, nie jest objęty miejskim monitoringiem.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Bytom. Zwłoki 30-letniego mężczyzny znalezione w centrum miasta

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz ratownicy medyczni, którzy podjęli próbę reanimacji mężczyzny. Medycy stwierdzili jednak jego zgon. - Prowadzone są w tej chwili czynności wyjaśniające, które mają ustalić przyczynę śmierci mężczyzny - przekazała st. asp. Anna Lenkiewicz, oficerka prasowa KMP w Bytomiu, cytowana przez Onet.

- Nie wykluczamy, że mogło również dojść do samobójstwa. Bierzemy wszystko pod uwagę - dodała st. asp. Lenkiewicz. Aktualnie policjanci nie chcą podawać więcej szczegółów zdarzenia. Wiadomo jednak, że mężczyzna miał 30 lat i najprawdopodobniej pochodził z Gruzji - poinformowało Radio Eska.

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić

Przedstawiamy listę z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby, które chcą uzyskać pomoc psychologiczną (listę przytaczamy za biurem RPO):

  • 800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;
  • 800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);
  • 22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.
Więcej o: