Wypadek pod Mrągowem. Samochód uderzył w drzewo. Nie żyje dwóch 21-latków

Pod Mrągowem (woj. warmińsko-mazurskie) dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku samochodowym. Trzeci trafił do szpitala. Policjanci ustalają przyczny zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 sierpnia rano w okolicach miejscowości Rybno na drodze wojewódzkiej nr 600 pomiędzy Mrągowem a Szczytnem (warmińsko-mazurskie). Samochód osobowy na zakręcie wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Podróżowało nim trzech mężczyzn. 

Zobacz wideo Wypadek w Aleksandrowie Kujawskim. Auto wjechało w wózek z dzieckiem

Wypadek samochodowy pod Mrągowem. Nie żyje dwóch 21-latków

"Ten tydzień zaczynamy od tragicznej informacji z powiatu Mrągowo, gdzie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie ustalają, co było przyczyną wypadku drogowego, w którym po uderzeniu osobówki w drzewo zginęli dwaj 21-latkowie, a trzeci został ranny" - czytamy w mediach społecznościowych służb.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca auta na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunku panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas, po czym uderzył w przydrożne drzewo - przekazała dziennikarzom "Gazety Olsztyńskiej" mł. asp. Paulina Karo z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. W związku z tym droga wojewódzka nr 600 w okolicach Rybna jest zablokowana. Blokada może potrwać kilka godzin.

Wakacje 2023. "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym"

W tym roku ruszyła piąta edycja projektu "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2023". Każdego dnia przez okres wakacji policja aktualizuje mapę Polski z liczbą kolizji wraz z informacją o zdarzeniu.

Statystyki zaktualizowane w poniedziałek (21 sierpnia):

  • wszystkie wypadki - 322,
  • ostatnia doba - 3,
  • od początku wakacji -279,
  • wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni - 40.
Więcej o: