Tragedia nad zalewem w Kobylej Górze. 11-latka dostała ataku padaczki. Dziewczynka nie żyje

Tragedia miała miejsce nad zalewem w Kobylej Górze (woj. wielkopolskie) w sobotę. 11-latka miała dostać ataku padaczki po wyjściu z wody. Reanimacja trwała 2,5 godziny. Niestety, mimo wysiłków ratowników, dziewczynka poniosła śmierć na miejscu.

Według doniesień "Głosu Wielkopolskiego", do zdarzenia doszło w sobotę 19 sierpnia w godzinach popołudniowych nad zalewem w Kobylej Górze (woj. wielkopolskie, powiat ostrzeszowski). Służby otrzymały zgłoszenie o godzinie 17:15. Na miejsce niezwłocznie skierowano jednostki ratunkowe.

Zobacz wideo Chłopiec tonął na środku zatłoczonego basenu. Wokół spokojnie pływali inni ludzie

Wielkopolskie. 11-latka dostała ataku padaczki nad zalewem w Kobylej Górze

Nad zalewem w Kobylej Górze pojawiły się zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR. Pomimo prób ratowników, dziecka nie udało się uratować. - 11-latka dostała ataku padaczki i doszło do zatrzymania krążenia. Prowadziliśmy RKO, lekarz jednak stwierdził zgon dziewczynki - poinformował dyżurny wielkopolskich strażaków w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim". 

Jak przekazał portal ostrow24.tv, ze wstępnych informacji wynika, że 11-latka była mieszkanką powiatu wieluńskiego. Dziewczynka wypoczywała tego dnia na plaży i kiedy wyszła z wody, nastąpił atak padaczki, który doprowadził do zatrzymania akcji serca. Reanimacja miała trwać 2,5 godziny.

*******************

Policja apeluje o ostrożność. Funkcjonariusze przekazali sześć sposobów bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz, co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.
Więcej o: