Samochód uderzył w motocyklistę. Kierowca wyleciał w powietrze i zderzył się z autobusem [WIDEO]

Siła zderzenia była tak duża, że motocyklista wyleciał w powietrze. Kamera z samochodu, który był w pobliżu, zarejestrowała poniedziałkowy wypadek, który wydarzył się w miejscowości Włynkówko. Wstrząsające wideo trafiło do sieci. Policja wstępnie ustaliła, co było powodem zdarzenia.

Według portalu GP24.pl, w poniedziałek 14 sierpnia około godziny 15:30 w miejscowości Włynkówko (woj.pomorskie, powiat słupski) miał miejsce groźnie wyglądający wypadek. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście na skrzyżowaniu. W efekcie doprowadziło to do zdarzenia, które nie skończyło się dobrze.

Zobacz wideo Wypadek w Aleksandrowie Kujawskim. Auto wjechało w wózek z dzieckiem

Włynówko. Motocyklista wyleciał z pojazdu, wypadek został zarejestrowany na wideo

Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista wyleciał w powietrze poza pojazd. Wypadek zarejestrowała kamera w jednym z samochodów, które znalazły się w pobliżu zdarzenia. Wideo udostępnił w mediach społecznościowych kanał StopCham.

Policja została powiadomiona o wypadku i poinformowała o wstępnych ustaleniach w sprawie. - Około godziny 15:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 21 pomiędzy Słupskiem i Ustką. Na miejsce pojechali słupscy policjanci, którzy ustalili wstępnie, że jadący ze Strzelinka w stronę Włynkowa 59-letni kierowca na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową w stronę Słupska, 30-letniemu motocykliście, który uderzył jeszcze w stojący autobus - informował mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w rozmowie z portalem GP24.pl. Funkcjonariusze sprawdzili kierowców pod kątem trzeźwości, ale badanie wykazało, że mężczyźni nie spożywali alkoholu. Motocyklista został zabrany na SOR z urazem kończyn.

Policja apeluje o ostrożność na drogach. Wypadki powodują śmierć wśród wielu osób

Policjanci pracowali na miejscu w celu ustalenia szczegółów dotyczących wypadku i przestrzegli kierowców. -  Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach - powiedział rzecznik. 

***********
Według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu w 2022 roku odnotowanych zostało 21 324 wypadki drogowych. To o 1 492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2 216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1 883 osoby. 

Więcej o: