Pożar mieszkania w Ostródzie. Płomienie odcięły mężczyźnie drogę ucieczki. Przerażające nagranie

W Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) zapaliło się jedno z mieszkań w bloku, a jego właściciel miał odciętą drogę ucieczki. Strażacy umieścili w sieci przerażające nagranie, na którym widać 70-letniego mężczyznę, który próbował zakrywać twarz dłońmi. Funkcjonariuszom udało się go ewakuować za pomocą drabiny.
Zobacz wideo Pożar w Sulejówku pod Warszawą

W poniedziałek około godziny 7:00 do PSP w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na IV piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Czarnieckiego. Jak informują strażacy w poście na Facebooku, na miejscu zastali wydobywające się z mieszkania na ostatnim piętrze kłęby dymu. Po chwili na balkonie pojawiła się także osoba poszkodowana, która miała odciętą drogę ucieczki.

Na poniższym nagraniu widzimy, jak w prawym rogu balkonu stoi mężczyzna i zakrywa twarz dłońmi, a za nim buchają kłęby dymu:

Pożar w Ostródzie. Mężczyzna miał odciętą drogę ucieczki

Aby strażacy mogli przystąpić do ewakuacji osoby poszkodowanej, konieczne było wycięcie jednego z drzew. W międzyczasie poniżej balkonu ustawiono skokochron i rozwinięto linię gaśniczą po klatce schodowej. W działaniach udział brały cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz trzy zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Ostródy, Ornowa i Brzydowa.

Finalnie mieszkaniec został ewakuowany za pomocą drabiny mechanicznej. Mężczyzna był przytomny z podejrzeniem zatrucia wziewnego. Został skierowany do szpitala na dalszą obserwację. Kierujący Działaniem Ratowniczym zarządził ewakuację wszystkich mieszkań w obrębie klatki schodowej.

Więcej o: