Łódź. W auto policjantek uderzył samochód. Okazało się, że kobiety są pod wpływem alkoholu [WIDEO]

24-latek kierujący osobówką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w dwa stojące na światłach auta. Jak się okazało, w jednym z nich jechały dwie policjantki. Obie spożywały wcześniej alkohol. Funkcjonariuszki zostały zawieszone w czynnościach służbowych, wszczęto wobec nich również postępowanie dyscyplinarne.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 20:00 na skrzyżowaniu ulic Aleksandrowskiej i Rydzowej. Na nagraniu, które opublikował kanał STOP CHAM widać, jak BMW uderza w tył stojącego na światłach nissana. Uszkodzony zostaje również stojący na lewoskręcie mercedes.

Zobacz wideo Tyłem wjechał na przejazd kolejowy i na nim utknął. Pociąg minął go o włos

Kanał STOP CHAM udostępnił również relację autora nagrania. Według niego mercedesem jechały dwie policjantki. "Jedna na zwolnieniu lekarskim od kilku miesięcy. Kierująca miała 0,4 a pasażerka 1,5 promila. Najechało się policji kilkanaście osób. Niby poszkodowane, ale też problemy będą miały. Pytali mnie, która prowadziła auto, bo obie wysiadły z lewej strony, bo prawe drzwi się nie otwierały. Kierujący BMW trzeźwy" - czytamy.

 

Łódź. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne ws. dwóch policjantek

Zdarzenie potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-latek, który kierował BMW, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wskutek czego uderzył w stojące na czerwonym świetle dwa auta. "Kierująca nissanem kobieta z lekkimi obrażeniami została zabrana do szpitala. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. U kierującej mercedesem 25-letniej kobiety badanie wykazało, że popełniła ona wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem po spożyciu alkoholu. Miała około 0,3 promila alkoholu w organizmie" - przekazała portalowi tvn24.pl komisarz Edyty Machnik z KWP w Łodzi.

Jak dodała, kierującą mercedesem okazała się policjantka, dlatego też zostało wszczęte wobec niej postępowanie dyscyplinarne. "Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podjął również decyzję o zawieszeniu jej w czynnościach służbowych i wszczął postępowanie administracyjne w kierunku wydalenia ze służby. Pasażerką mercedesa okazała się również funkcjonariuszka łódzkiej jednostki. Przebadano ją na zawartość alkoholu w organizmie - była nietrzeźwa. Wobec funkcjonariuszki również zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne i jeśli okaże się, że dopuściła się ona przewinienia, w ramach tego postępowania poniesie przewidziane przepisami konsekwencje. Funkcjonariuszka również została zawieszona w czynnościach służbowych" - zaznaczyła komisarz Edyty Machnik.

Więcej o: