W Chełmży doszło do wybuchu gazu. Dwie osoby znajdują się w szpitalu, jedna opuściła samodzielnie budynek

Katarzyna Rochowicz
W Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie) w czwartek wieczorem doszło do wybuchu gazu. - Straż ewakuowała dwie osoby i przetransportowano je do szpitala, jedna ewakuowała się sama, pozostali mieszkańcy mieli znajdować się poza budynkiem - przekazała mł. bryg. Aleksandra Starowicz, oficer prasowa Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu w rozmowie z Gazeta.pl.

Do wybuchu gazu doszło w czwartek po godzinie 20:00 w dwukondygnacyjnym budynku jednorodzinnym przy ul. Wodnej w Chełmży. W wyniku eksplozji lewa strona budynku została całkowicie zniszczona. Jak wynika ze wstępnych informacji, w budynku mogło znajdować się nawet pięć osób.

Zobacz wideo Pożar w Sulejówku pod Warszawą

Dwie osoby ranne w wyniku wybuchu gazu w Chełmży. Psy ratownicze przeszukują gruzowisko

- Na chwilę obecną jeszcze prowadzimy działania. Trwają prace rozbiórkowe i przeszukiwanie gruzowiska - przekazała po godzinie 22:10 mł. bryg. Aleksandra Starowicz, oficer prasowa Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu w rozmowie z Gazeta.pl. - Straż ewakuowała dwie osoby i przetransportowano je do szpitala, jedna ewakuowała się sama, pozostali mieszkańcy mieli znajdować się poza budynkiem - dodała.

- Dom zamieszkiwało osiem osób. Gdy strażacy dotarli na miejsce pięć osób znajdowało się poza budynkiem - przekazał w rozmowie z Interią kpt. Przemysław Baniecki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Na miejscu zdarzenia pracuje 16 zastępów straży pożarnej, 60 strażaków, 15 samochodów, w tym grupa poszukiwawczo- ratownicza PSP. Dodatkowo zadysponowano dwa psy ratownicze do przeszukania gruzowiska.

Więcej o: