Osówka. Ciężarówka wjechała w pociąg. W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR

Na przejeździe kolejowym w Osówie (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia pociągu towarowego z ciężarówką. Kierowca, który wjechał na tory, został zabrany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Policja w Kole wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w czwartek (10 sierpnia) w miejscowości Osówie w powiecie kolskim niedaleko Konina (woj. wielkopolskie). Około godziny 10 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierowca ciężarówki wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.

Zobacz wideo Nowe radiowozy wyposażone w sprzęt do kontroli stanu technicznego pojazdów

Osówka. Wjechał pod pociąg. Kierowca przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR

W wyniku zderzenia zmiażdżeniu uległa niemal cała przednia kabina ciężarówki. Za kierownicą pojazdu ciężarowego volvo z naczepą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do placówki medycznej za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazał dziennikarzom TVN24 aspirant sztabowy Daniel Boła, pełniący również funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nieuwaga kierowcy. Przejazd był bez sygnalizacji i zapór. Na miejscu zdarzenia trwają czynności, które mają pomóc w dokładnym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego, co się stało.

Wypadki na przejazdach kolejowych w 2023 r. Statystyki wskazują na aż 30 zgonów

Według danych dostępnych na stronie bezpieczny-przejazd.pl, w samym tylko lipcu bieżącego roku doszło do 19 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach lub przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. W ich konsekwencji cztery osoby zostały ciężko ranne, a sześć poniosło śmierć. Od początku 2023 roku tego typu wypadków i kolizji było już 112. Spowodowały one ciężkie obrażenia u 11 osób i stały się przyczyną śmierci aż 30 ich uczestników.

Więcej o: