Warszawa. Przechodnie zbierali leżące na ulicy banknoty. Straż miejska szuka właściciela pieniędzy

Strażnicy miejscy, którzy 4 sierpnia patrolowali Pragę Południe, natrafili na grupkę przechodniów zbierających leżące na trawniku pieniądze. Rozrzucone banknoty zostały odebrane przez strażników i czekają na właściciela w oddziale straży miejskiej.

W piątek 4 sierpnia strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego patrolowali region Gocławia na warszawskiej Pradze. Podczas przejazdu ulicą Fieldorfa spostrzegli pochylającą się nad trawnikiem kobietę, która zbierała rozsypane banknoty. Zaraz obok - na skrzyżowaniu z ulicą Abrahama - pieniądze zbierała również grupa przechodniów.

Zobacz wideo 1,5-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Mundurowi wybili szybę

Warszawa. Banknoty leżały na ulicy. Straż Miejska poszukuje właściciela zgubionych pieniędzy

Funkcjonariusze podeszli do grupy, aby ustalić właściciela leżących na chodniku pieniędzy oraz przyczynę wydarzenia. "Żaden ze zbieraczy nie znał odpowiedzi na te pytania. Nikt też nie przyznał, że jest ich właścicielem" - czytamy w komunikacie na portalu warszawskiej straży miejskiej.

Zagubione pieniądze na Pradze Południe. Gotówka czeka w siedzibie straży miejskiej

Grupa znalazców musiała rozstać się z pieniędzmi, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Odnalezione na ulicy banknoty przewieziono do siedziby oddziału Straży Miejskiej na Pradze Południe, gdzie zostały zdeponowane w sejfie. Informację o zdarzeniu przekazano również policji.

Jak donosi portal Warszawa Nasze Miasto, straż miejska nie udostępnia informacji o dokładnej sumie zgubionych pieniędzy. Ze zdjęcia opublikowanego w oficjalnym komunikacie oraz w mediach społecznościowych możemy jednak wywnioskować, że wynosi ona ponad 1000 zł.

Pechowy właściciel zagubionych pieniędzy może zgłosić się po ich odbiór do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Kobielskiej 5. Będzie musiał jednak złożyć wyjaśnienia i wytłumaczyć, w jaki sposób je zgubił.

Więcej o: