Bilans burz w Polsce. 2,5 tys. interwencji straży, tysiące Polaków bez prądu. Dwie osoby ranne

W ciągu jednej doby strażacy uczestniczyli w ponad 2,5 tys. interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu Polsce. Najwięcej interwencji odnotowano w województwie wielkopolskim. Natomiast na Podlasiu z powodu burzy ok. 7,5 tys. odbiorców straciło dostęp do prądu.

W niedzielę 6 sierpnia strażacy uczestniczyli w 2534 interwencjach związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu w Polsce. Państwowa Straż Pożarna poinformowała na Twitterze, że najwięcej zgłoszeń odnotowano w województwie wielkopolskim, gdzie interweniowano 436 razy. Z kolei burze na Dolnym Śląsku oraz Mazurach doprowadziły do groźnych incydentów, w których dwie osoby zostały ranne.

Zobacz wideo Burze uderzyły w Polskę. Towarzyszyły im gradobicia, ulewy i silny wiatr

We Wrocławiu drzewo powalone przez wichurę spadło na samochód. W Giżycku konar uderzył przechodnia

Na wrocławskim osiedlu Gajowice powalone drzewo spadło na zaparkowany samochód, o czym możemy przeczytać na portalu tuwroclaw.com. Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w wyniku tego zdarzenia, którego przyczyną była wichura, jaka nawiedziła Wrocław, jedna osoba została ranna. Do niebezpiecznego wypadku doszło także w Giżycku. Radio 5 podało, że na mężczyznę spadł tam konar drzewa urwany przez silny wiatr. Przechodzień trafił do szpitala.

Strażacy musieli naprawiać zerwane linie energetyczne. Przez burze 11 tys. odbiorców na ma prądu

Straż pożarna interweniowała również w związku z uszkodzeniami linii energetycznych, które zostały zerwane przez silny wiatr. Burze pozbawiły tysiące Polaków dostępu do prądu, a wielu mieszkańców naszego kraju nadal nie może korzystać z energii elektrycznej. Z najpoważniejszymi problemami borykają się mieszkańcy Podlasia.

- W poniedziałek rano bez prądu pozostawało w Podlaskiem ok. 7,5 tys. odbiorców, a w całym oddziale, który obejmuje też fragment województwa warmińsko-mazurskiego, to ok. 11 tys. odbiorców - powiedział rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik cytowany przez portal energetyka24.com za PAP.

Więcej o: