11-letnia Wiktoria odnaleziona. RMF FM nieoficjalnie: Policja zatrzymała jedną osobę

Policja, która uruchomiła procedurę Child Alert, odnalazła 11-letnią Wiktorię. Jak nieoficjalnie podało RMF FM, dziewczynka z Sosnowca została namierzona w województwie zachodniopomorskim. W związku ze sprawą miało dojść do zatrzymania jednej osoby.

Zaginiona w sobotę wieczorem Wiktoria została odnaleziona - poinformowała w poniedziałek rano policja. Służby odmawiają jednak podawania szczegółów na temat sprawy ze względu na dobro dziecka. Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM dziewczynka została odnaleziona na terenie województwa zachodniopomorskiego. W sprawie miała też zostać zatrzymana jedna osoba.

Zobacz wideo Tyłem wjechał na przejazd kolejowy i na nim utknął. Pociąg minął go o włos

Wiktoria z Sosnowca odnaleziona. Policja miała zatrzymać jedną osobę zamieszaną w sprawę

Odnaleziona dziewczynka nie ma żadnych obrażeń zewnętrznych. W związku z obowiązującymi procedurami jeszcze dziś przejdzie badania diagnostyczne. RMF FM nieoficjalnie podało, że zaginioną 11-latkę zlokalizowano w obrębie województwa zachodniopomorskiego. Policja miała również dokonać zatrzymania jednej osoby, która mogła mieć coś wspólnego z jej zniknięciem. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, z którą rozmawiali dziennikarze RMF FM, odmówiła ujawnienia szczegółów sprawy, jako przyczynę wskazując dobro dziecka.

Zaginięcie 11-letniej Wiktorii. Po raz szósty wykorzystano system Child Alert

11-latka zaginęła w sobotę w okolicach godziny 19. Dziewczynka opuściła swój dom przy ulicy 11 Listopada w Sosnowcu w celu wyniesienia śmieci. Od tamtego momentu rodzina utraciła z nią jakikolwiek kontakt. Rodzice zgłosili zaginięcie córki około godziny 22, kiedy jej telefon został całkowicie wyłączony.

Sprawa wyglądała na tyle poważnie, że policjanci zdecydowali o uruchomieniu procedury Child Alert. System alarmowy ma na celu jak najszybsze rozpowszechnienie informacji o zaginionym dziecku za pomocą mediów. Jest on wykorzystywany tylko wtedy, gdy istnieje realne podejrzenie, że dziecko padło ofiarą porwania lub jego życiu i zdrowiu zagraża poważne niebezpieczeństwo. Z opcji tej skorzystano dotychczas sześć razy. W każdym przypadku zaginione dziecko udało się odnaleźć.

Więcej o: