Armia ostrzega przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych. "Nie publikujcie informacji i zdjęć"

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o wzmożonym ruchu pojazdów wojskowych na terenie niemal całej Polski. Sytuacja ta ma związek z przygotowaniami do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Armia poprosiła także o niepublikowanie zdjęć oraz informacji na temat ruchu wojsk.

Armia przygotowuje się do obchodów Święta Wojska Polskiego. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o utrudnieniach, które z tego powodu mogą czekać kierowców. Żołnierze zwrócili się również z ważnym apelem do wszystkich osób, które w najbliższym czasie zaobserwują wojskowe pojazdy na terenie Polski.

Zobacz wideo Joński: Polskie niebo jest jak ser szwajcarski. Każdy może wlecieć jak chce i kiedy chce

Armia przekazała, że wojskowe pojazdy będą przemieszczać się po Polsce również w godzinach szczytu

Na twitterowym profilu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pojawiła się prośba, aby z uwagi na przygotowania do defilady "kierowcy zachowali szczególną ostrożność" i "nie wyjeżdżali pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie". Zaznaczono przy tym, że od 4 do 6 sierpnia pojazdy wojskowe będą przemieszczały się po "drogach niemalże wszystkich województw". Będzie je można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych.

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, oficer prasowa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz powiedziała, że pojazdy będą przemieszczać się po polskich drogach głównie nocą, jednak niektóre przejazdy odbędą się "w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytu". Przedstawiciele armii dodali, że policja oraz żandarmeria wojskowa wezmą udział w eskortowaniu i zabezpieczeniu pojazdów.

Armia prosi, by nie publikować informacji na temat pojazdów wojskowych obecnych w Polsce

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że Polacy będą mogli zaobserwować również statki powietrze na terytorium naszego kraju. "7 sierpnia, w godzinach 8-12, nad Polską będzie można zaobserwować wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. 8-13 sierpnia piloci będą realizować loty treningowe" - napisano na Twitterze. Wojsko poprosiło też, by "nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruch wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów pojazdów wojskowych oraz wylotów i lądowań statków powietrznych".

Więcej o: