Pogoda w Polsce gwałtownie się pogorszy. Nowe alerty IMGW ostrzegają przed pięcioma rodzajami zagrożeń

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia dla dziewięciu województw. IMGW ostrzega, że mieszkańcy Polski będą wkrótce zmagać się m.in. z burzami, intensywnymi opadami deszczu oraz upałem.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, które wystąpią na terenie Polski. IMGW wskazał pięć rodzajów zagrożeń, na jakie powinni być gotowi mieszkańcy dziewięciu województw.

Zobacz wideo Potężne gradobicie we Francji. Było bardzo niebezpiecznie!

Alerty IMGW drugiego stopnia dotyczą upału, burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu

IMGW poinformował, że najnowsze alerty obejmują zagrożenia związane z intensywnymi opadami deszczu, burzami z gradem, upałem, burzami oraz silnym deszczem towarzyszącym burzom. Trzy pierwsze zjawiska będą na tyle niebezpieczne, że synoptycy zdecydowali się z ich powodu wydać alerty drugiego stopnia.

Ostrzeżenie przed upałem otrzymali mieszkańcy województwa lubelskiego. Alerty będą obowiązywać tam od godz. 10 w sobotę 5 sierpnia do godz. 20 następnego dnia. W województwie opolskim i dolnośląskim wystąpi zagrożenie dotyczące intensywnych opadów deszczu. Alerty drugiego stopnia będą tam ważne od godz. 5 w sobotę 5 sierpnia do godz. 17 w niedzielę 6 sierpnia.

Synoptycy prognozują załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami z gradem w pięciu województwach

Dla pięciu województw wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Alerty będą obowiązywać od godz. 18 w piątek 4 sierpnia do godz. 16 w sobotę 5 sierpnia na terenie województw:

  • lubelskiego;
  • podkarpackiego;
  • małopolskiego;
  • świętokrzyskiego;
  • mazowieckiego.

IMGW wydał także alerty pierwszego stopnia w związku z intensywnymi opadami deszczu (woj. wielkopolskie, opolskie i dolnośląskie) silnym deszczem z burzami (woj. śląskie, łódzkie, mazowieckie, małopolskie i świętokrzyskie) oraz burzami (woj. podkarpackie).

Więcej o: