Pijana matka wiozła 9-latkę, nie zatrzymała się do kontroli. Przed policją schowała się w kukurydzy

Nietypowy finał miała kontrola drogowa w powiecie lipskim (woj. mazowieckie). Poproszona o zatrzymanie się 40-latka najpierw uciekała przed policjantami, by następnie porzucić pojazd i schować się w polu kukurydzy. Po jej odnalezieniu na jaw wyszło, że wiozła dziewięcioletnią córkę, będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek (29 lipca) koło godziny 22 w miejscowości Zofiówka zlokalizowanej w powiecie lipskim (województwo mazowieckie). Jak informuje policja, kierująca pojazdem kobieta przemknęła przed patrolem dokonującym pomiarów prędkości. Gdy funkcjonariusze nadali sygnał do zatrzymania, siedząca za kierownicą 40-latka gwałtownie zahamowała, wykonała manewr zawracania, a następnie zaczęła uciekać.

Zobacz wideo Agresywne zachowanie migranta na granicy polsko-białoruskiej

Nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Policjanci znaleźli ją w polu kukurydzy

Powodem podjęcia przez policjantów próby przeprowadzenia kontroli drogowej było przekroczenie prędkości. Złapana przez urządzenie do pomiaru kobieta poruszała się z prędkością 96 km/h po drodze, na której obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze podjęli pościg, który zakończył się już po kilkudziesięciu metrach. 40-latka porzuciła pojazd i uciekła w pobliskie pole kukurydzy. Podążający za nią mundurowi przeczesali uprawę, gdzie w końcu natrafili na kobietę z dzieckiem.

Powiat lipski. 40-latka przewoziła samochodem dziewięcioletnią córkę pod wpływem alkoholu

Zapach wyczuwalny od kierowczyni wskazywał na to, że znajduje się ona pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało jeden promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych ustaleń na jaw wyszło, że 40-latka podróżowała w tym stanie ze swoją dziewięcioletnią córką. Jakby tego było mało, okazało się, że kobieta jest objęta czynnym zakazem prowadzenia pojazdów.

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Lipsku, 40-latka odpowie za przekroczenie prędkości o 46 km/h w terenie zabudowanym, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonemu zakazowi sądowemu oraz przewożenie dziecka w wyżej wymienionych okolicznościach.

Więcej o: