"Ksiądz do tańca i do różańca" podbił serca internautów. "Takich kapłanów nam trzeba" [WIDEO]

Już ponad trzy mln wyświetleń uzyskał filmik przedstawiający księdza bawiącego się z wiernymi przy okazji pielgrzymki do Jasnej Góry. Duchowny porywający do tańca kolejne uczestniczki wydarzenia zyskał sympatię internautów. "Ksiądz do tańca i do różańca" - brzmi jeden z najpopularniejszych komentarzy.

Wadowicka Piesza Pielgrzymka do Jasnej Góry osiągnęła swój cel już kilkanaście dni temu. Zakończenie 37. edycji tego wydarzenia nie wpłynęło jednak na popularność materiału dokumentującego wycinek doświadczeń zgromadzonych przez uczestniczących w nim pielgrzymów. Mowa o nagraniu, na którym ksiądz tańczy z wiernymi. Trwający równo minutę materiał obejrzano już ponad trzy mln razy.

Zobacz wideo Anita Włodarczyk zdobyła 10. tytuł mistrzyni Polski. "Powinnam rzucić zdecydowanie dalej"

Porwał do tańca pielgrzymujących wiernych. Duchowny zdobywa popularność w internecie

Wyjątkowy filmik został opublikowany na facebookowym profilu "Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę". Nagranie przedstawia księdza tańczącego w rytm piosenki "Jak się bawią ludzie" wykonywanej przez zespół "Baciary".

W trakcie demonstrowania swoich umiejętności tanecznych duchowny trzykrotnie zmieniał partnerki, wciągając do zabawy kolejne przyglądające się mu osoby. Ci, którzy nie mieli okazji dobrać się w parę z księdzem, utworzyli krąg, w którym nieśmiało podrygiwali do muzyki. W spontaniczną imprezę zaangażowało się około 20 osób.

Ksiądz zatańczył na pielgrzymce. Internauci: Takich kapłanów nam trzeba

Poza imponującym wynikiem trzech mln wyświetleń nagranie doczekało się 3 tys. komentarzy. Internautom bardzo spodobała się energia i postawa duchownego. "Brawo, prawdziwy ksiądz, do tańca i do różańca, takich kapłanów nam trzeba", "Super ksiądz, wymiata" - to tylko niektóre z pozytywnych uwag skierowanych w stronę tancerza w sutannie. Użytkownicy Facebooka docenili również umiejętności bohatera nagrania. "Talent taneczny" - podsumował jeden z komentujących.

Więcej o: