W żołądku 33-latka pękł woreczek z siarczanem amfetaminy. Archiwum X rozwikłało sprawę sprzed lat

Funkcjonariusze z łódzkiego Archiwum X rozwikłali sprawę śmierci 33-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono przed 14 laty w lesie w powiecie słubickim. Jak się okazało, tragedia miała związek z przemytem narkotyków z Polski do Wielkiej Brytanii.

W czerwcu 2019 r. w lesie w okolicach Słubic znaleziono ciało 33-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. "Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zmarł na skutek pęknięcia w jego żołądku jednego z woreczków z siarczanem amfetaminy" - informuje kom. Edyta Machnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Kilka miesięcy późnej prokuratura umorzyła sprawę ze względu na brak dowodów, które wskazywałyby na ewentualne przestępstwo.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński: Tuskowi chodziło o zrobienie osobistej kariery

Policjanci ponownie przeanalizowali tę sprawę przy okazji śledztwa dotyczącego zaginięcia mieszkanki Sieradza. "Funkcjonariusze ustalili, że 52-letni mężczyzna z bogatą przeszłością kryminalną ma związek ze śmiercią 33-latka. Dokonane ustalenia pozwoliły na podjęcie umorzonego wcześniej śledztwa" - czytamy. Wytypowano kolejnych trzech mężczyzn, którzy mieli związek nie tylko ze zgonem mieszkańca Zduńskiej Woli, ale również z przemytem znacznych ilości siarczanu amfetaminy, które przewożone były z Polski do Wielkiej Brytanii metodą na tzw. połyk. Jak informuje policja, podejrzewani mężczyźni są w wieku od 46 do 60 lat.

Archiwum X. Rozwikłano zagadkę śmierci 33-latka

We wtorek policjanci zatrzymali wytypowanych mężczyzn, a następnie doprowadzili do prokuratury. Tam zatrzymanym postawiono "zarzuty popełnienia przestępstw o znacznej społecznej szkodliwości". "46-latek został doprowadzony z Zakładu Karnego w Sieradzu, natomiast 52-latek z Aresztu Śledczego w Łodzi gdzie przebywali w związku ze swoimi wcześniejszymi przewinieniami" - wskazuje kom. Edyta Machnik. Wobec mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt. "Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie ustalany jest związek innych osób ze śmiercią 33-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli oraz procederem przemytu za granicę znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych przez zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Sieradza" - podsumowuje policja.

Więcej o: