Ewangelizacja nad Bałtykiem. Zakonnica o zaskakującym incydencie na plaży

Darłówko, Jarosławiec, Mielno, Ustka i Ustronie Morskie - odpoczywający w tych nadmorskich miejscowościach urlopowicze mogą spotkać na plaży siostry zakonne, księży lub wolontariuszy akcji ewangelizacyjnej. Reakcje ludzie są różne - od obojętności, przez śmiech, aż po agresję. Jedna z sióstr zakonnych opowiedziała o incydencie, który ją najbardziej zaskoczył.
Zobacz wideo Dorian opuszcza rodzinne Śliwice. "Boję się, że nasze drogi się rozejdą" ["Jesteśmy rodziną" - odc. 5. "Dorian"]

Ewangelizację Nadmorską na plażach nad Bałtykiem prowadzi Dom Miłosierdzia Bożego. Tegoroczna misja ewangelizacyjna jest prowadzona między innymi w Ustroniu Morskim, Mielnie, Darłówku, Jarosławcu i Ustce. Po porannej modlitwie siostry zakonne, duchowni i wolontariusze ruszają do wypoczywających turystów i rozmawiają z tymi, którzy się na to zgodzą. Są ulotki, śpiew i taniec. I skrajnie różne reakcje.

Ewangelizacja nad Bałtykiem. Zaskakujący incydent na plaży

Śmiech, obojętność, a czasem nawet agresja. Reakcje wczasowiczów na wakacyjną akcję zakonnic i księży na plaży są skrajnie różne. O jednym z najbardziej zaskakujących incydentów, jakie miały miejsce podczas ewangelizacji, opowiedziała s. Judyta z Domu Miłosierdzia Bożego. Uczestniczka misji w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" oceniła, że "najczęściej nie widać owoców działań". Ale nie zawsze. Zakonnica relacjonowała, że jednego dnia misję obserwowało dwóch pracowników parkingu. - Jeden z nich wyśmiewał nas, naśladował w prześmiewczy sposób. [...] Jednak ich nastawienie z czasem się zmieniło. Zwłaszcza jednego. Tego, który wcześniej szyderczo "małpował" gesty ewangelizatorów. [ ...] widząc nas przechodzących obok, któryś raz z kolei, poprosił o spowiedź, zdradzając swymi pytaniami, że dawno u kratek konfesjonału nie klęczał - mówiła siostra zakonna. Jak wskazała, mężczyzna "po chwili siedział z księdzem na trawie przy parkingu i odbywał spowiedź świętą".

Ewangelizacja Nadmorska "Czas dla drugiego człowieka"

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska informuje, że w tegorocznej edycji Ewangelizacji Nadmorskiej mogą uczestniczyć osoby, które skończyły 17 lat i dostały na to zgodę rodziców. Wśród informacji organizacyjnych można przeczytać, że grupy ewangelizacyjne są na plażach i ulicach nadmorskich miast między godz.10:00 a 19:00. "Wtedy zapraszamy ludzi na Mszę Świętą i modlitwę o uzdrowienie rozdając im ulotki. Śpiewamy, tańczymy, ale również przedstawiamy pantomimy, i mówimy świadectwa. Jest to czas także dla drugiego człowieka, kiedy mamy chwilę, aby powiedzieć indywidualnie ludziom o Jezusie. Dzień wypełniony jest niesamowitymi wydarzeniami, cudami, nawet najmniejszymi, z których każdy z nas cieszy się jak małe dziecko" - zapewniają organizatorzy misji ewangelizacyjnej nad Bałtykiem. 

Więcej o: