Tragiczny wypadek w Oleśnicy. Kierowca z impetem wjechał w drzewo. Zginął on i jego pasażer

W powiecie oleśnickim doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęło dwóch młodych mężczyzn. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo znajdujące się na poboczu. Zginął on i jego pasażer.

30 lipca nad ranem w Oleśnicy (woj. dolnośląskie, pow. oleśnicki) doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Ofiarami zostali kierowca oraz pasażer samochody osobowego marki Seat.

Zobacz wideo Terlecki do Dziambora: Ja bym pana do szkoły nie wpuścił

Oleśnica. Samochód rozbił się na drzewie. Zginęło dwóch młodych mężczyzn

Do wypadku doszło na jednej z lokalnych dróg. Samochód osobowy wypadł z jezdni i z wielką siłą uderzył w drzewo, znajdujące się na poboczu.

"20-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu oleśnickiego jadąc samochodem osobowym marki Seat, nie dostosował prędkości, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo" - przekazała starsza aspirantka Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. "Kierujący wraz z 23-letnim pasażerem w wyniku poniesionych obrażeń ponieśli śmierć". 

Policja przypomina, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji. Zwraca też uwagę, że w przypadku nadmiernej prędkości spada również równowaga pojazdu na krzywiznach oraz przyczepność opon do nawierzchni. Co najważniejsze, w przypadku nadmiernej prędkości dłuższa jest droga hamowania oraz większa siła zderzenia z innym obiektem.

W zeszłym roku w wypadkach drogowych zginęło prawie dwa tysiące osób

Według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2022 roku odnotowanych zostało 21 324 wypadki drogowe. To o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba wypadków w ostatnich latach maleje, to nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęły 1883 osoby.

Więcej o: