Po瘸r odpad闚 w Zielonej G鏎ze. "Dosz這 do ska瞠nia terenu, ale normy nie zosta造 przekroczone"

- Dosz這 do ska瞠nia terenu, ale normy nie zosta造 przekroczone tak, by zagra瘸這 to 篡ciu i zdrowiu - powiedzia w poniedzia貫k prezydent Zielonej G鏎y Janusz Kubicki. To najnowsze o鈍iadczenie po po瘸rze niebezpiecznych odpad闚, kt鏎y wybuch w sobot. Prezydent miasta zapewni, 瞠 s逝瘺y by造 w ka盥ej chwili gotowe ewakuowa mieszka鎍闚.

W sobotę około godz. 16:00 wybuchł po瘸r składowiska z niebezpiecznymi odpadami na osiedlu administracyjnym Przylep w Zielonej G鏎ze. Do okolicznych mieszkańców apelowano wówczas, by nie wychodzili z domów i nie otwierali okien. Strażacy i specjalistyczne służby całą noc walczyły o opanowanie ognia. Wojewoda lubuski w niedzielę przed południem poinformował, że pożar został opanowany. - Cały czas pobierane są próbki powietrza do badań - dodał. 

Zobacz wideo Anna i Justyna prowadzą obozy dla młodzieży. "Nie gwałcimy dzieci" ["Jesteśmy rodziną" - odc. 6. "Wychowamy wasze dzieci"]

Nowe informacje o pożarze odpadów w Zielonej Górze. "Doszło do skażenia terenu"

Prezydent Zielonej Góry przekazał najnowsze wiadomo軼i o pożarze odpadów i jego skutkach. - Choć doszło do skażenia terenu, to normy nie zostały przekroczone tak, by zagrażało to życiu i zdrowiu - mówił Janusz Kubicki w rozmowie z Polską Agencją Prasową. - Podjęliśmy decyzję o przygotowaniu wariantu ewakuacji mieszkańców, autobusy były w dyspozycji, placówki czekały. W tym momencie robiliśmy badania powietrza. Okazało się, że normy nie zagrażają zdrowiu i życiu - cytuje słowa włodarza miasta Onet. Kubicki podkreślił, że ustalenia te nie oznaczają, że "nie doszło do skażenia". - Dobrze o tym wiemy, że to miało miejsce. Ale te normy, które nakazywałyby rozpoczęcie ewakuacji, nie zostały przekroczone - podkreślił.

Lubuska Straż Pożarna: Koniec akcji gaśniczej w zielonogórskiej Przylepie w niedzielę wieczorem

- W niedzielę po godz. 20:00 zakończyła się akcja gaśnicza pożaru niebezpiecznych substancji w zielonogórskiej Przylepie - poinformował rzecznik prasowy lubuskiej Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Arkadiusz Kaniak. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, na miejscu pozostaną jeszcze trzy zastępy strażaków, które będą nadzorowały teren, żeby nie doszło do kolejnego rozwinięcia pożaru, ale nie będą prowadziły działań gaśniczych. 

Wi璚ej o: