Konrad Domagała miał 30 lat. "Żal po jego stracie nie minie nigdy". Jest data pogrzebu

Konrad Domagała, lokalny polityk, działacz i bloger, zginął z rąk byłego partnera swojej narzeczonej. Miał 30 lat. Filharmonia Łódzka poinformowała o szczegółach jego pożegnania.

Konrad Domagała zginął 16 lipca w centrum Poznania na oczach swojej narzeczonej. Napastnik (były partner narzeczonej Konrada) strzelił do niego, a następnie popełnił samobójstwo. Według śledczych głównym motywem zbrodni był zawód miłosny. 

Zobacz wideo Łatwiejszy dostęp do broni? Bielan: Partia Republikańska popierała projekty PiS. Liczymy na wzajemność

Tragiczna śmierć Konrada Domagały. Jest data pogrzebu

W związku z tragiczną śmiercią mężczyzny Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina ogłosiła trzydniową żałobę. "Żal po stracie Konrada nie minie nigdy, pragniemy jednak symbolicznie uzewnętrznić emocje, które czujemy głęboko w nas" - czytamy w wydanym komunikacie. Więcej na ten temat w artykule:

Pracownicy instytucji poinformowali także o szczegółach pogrzebu. "Konrada będzie można pożegnać w najbliższy piątek, 21 lipca. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.50 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Anny przy ul. Lodowej 78" - przekazali za pośrednictwem Facebooka.

Kim był Konrad Domagała? Osobą zawsze uśmiechniętą, życzliwą, otwartą...

Konrad Domagała prowadził bloga, na którym poruszał tematy ekonomiczne, polityczne i historyczne. Działał w stowarzyszeniu Wolne Miasto Łódź. W 2014 roku kandydował do łódzkiej rady miejskiej w wyborach samorządowych. Był wieloletnim pracownikiem Filharmonii Łódzkiej.

"Rozpoczął pracę jako bileter, następnie był inspicjentem, współpracował bezpośrednio z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, a w ostatnich latach zajmował się promocją i organizacją wydarzeń w dziale rozwoju i reklamy. Był osobą wszechstronną. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i otwarty, uwielbiał rozweselać zarówno swoich zawodowych towarzyszy, jak i filharmonicznych słuchaczy. Był zawsze pomocny. Potrafił rozładować napięcie w najbardziej nerwowych sytuacjach. Jego troskliwości i opiekuńczości doświadczaliśmy na co dzień; znał ją każdy, kto odwiedzał Filharmonię Łódzką i miał okazję się z Nim zetknąć" - napisali pracownicy instytucji. Pod koniec maja tego roku zorganizował Festiwal Muzyki z Gier Komputerowych. Konrad Domagała miał 30 lat. 

Więcej o: