Katastrofa w Chrcynnie. Są pierwsze ustalenia Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych informuje, że do wypadku samolotu Cessna na lądowisku Chrcynno doszło podczas wznoszenia maszyny, po wykonaniu manewru "touch and go". Samolot zderzył się z budynkiem aeroklubu, w którym przebywali ludzie.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych rozpoczęła badanie okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem. Jak przekazała, na pokładzie samolotu znajdowało się trzech pilotów, w tym instruktor, który poniósł śmierć na miejscu.

Zobacz wideo Policjanci uratowali psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie

Według najnowszych ustaleń do katastrofy samolotu Cessna na lądowisku Chrcynno doszło podczas wznoszenia maszyny, po wykonaniu manewru "touch and go". TAG to jeden z manewrów w lotnictwie, który pozwala załodze samolotu na dotknięcie pasa startowego przez koła maszyny, a następnie natychmiastowe poderwanie jej do lotu. Ćwiczenia te są jednymi ze standardowych szkoleń pilotów we wszystkich liniach lotniczych w ramach procedury podejścia do lądowania.

Katastrofa samolotu na Mazowszu. Pięć osób nie żyje

Do katastrofy w Chrcynnie niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego (woj. mazowieckie) doszło w poniedziałek wieczorem. Służby dostały zgłoszenie około godz. 19:40 o małym samolocie, który uderzył w hangar na lądowisku. W budynku znajdowali się ludzie, którzy schronili się tam przed burzą. Na pokładzie samolotu były trzy osoby, jedną z ofiar katastrofy jest pilot maszyny.

"W sumie poszkodowanych mamy 13 osób, z których 5 niestety poniosło śmierć. Poszkodowani trafili do szpitali: 4 w Warszawie, 2 w Płońsku, 2 w Ciechanowie. Dwóch pacjentów mamy w stanie ciężkim" - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej o: