Tomasz Lis oskarżony. Odpowie przed sądem za reklamę alkoholu w dodatku do "Newsweeka"

Akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Lisowi skierowała do sądu prokuratura. Były redaktor naczelny "Newsweeka" odpowie za reklamę alkoholu, która ukazała się w dodatku do tego tygodnika. Grozi mu pół miliona złotych grzywny.

- 17 lipca 2023 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi L., byłemu redaktorowi jednego z tygodników - przekazał w środę (18 lipca) Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.  

Zobacz wideo Po czym poznać, że nasi bliscy są uzależnieni od używek?

Tomasz Lis odpowie za reklamę alkoholu. Grozi mu pół miliona złotych grzywny

Tomasz Lis odpowie za reklamę alkoholu (wódek, brandy, whisky i likierów), która ukazała się w dodatku do tygodnika "Newsweek", w czasie, gdy był redaktorem naczelnym gazety. Reklama zawierała znak graficzny producenta, nazwę marki, ceny produktów, a także odnośniki do stron internetowych. 

- W toku postępowania podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśniania, które zostały negatywnie zweryfikowane w toku prowadzonego dochodzenia - przekazał prok. Szymon Banna. Tomaszowi Lisowi grozi kara grzywny od 10 000 do 500 000 złotych.

Zawiadomienie złożyła PARPA. "Absurdalne zarzuty. Witamy w ZSRR"

Prokuraturę zawiadomiła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). 14 kwietnia Tomasz Lis złożył wyjaśnienia. "W prokuraturze postawiono mi dzisiaj zupełnie absurdalny zarzut złamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi" - napisał 15 lipca na Twitterze dziennikarz. 

"W związku z postawionym mi absurdalnym zarzutem i z faktem, że byłem leczony neurologicznie (cztery udary), pani prokurator skierowała mnie na obowiązkowe badania psychiatryczne. Oczywiście pójdę (nie wiem, czy będzie to świadczyło o zdrowiu psychicznym, czy przeciwnie). Witamy w ZSRR" - dodał w kolejnym wpisie.

Więcej o: