Pomorze. Zderzyły się trzy samochody osobowe. Wiele osób zostało rannych

W powiecie człuchowskim na Pomorzu doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Rannych zostało dziewięć osób.

Do wypadku doszło po godz. 14:00 na drodze krajowej nr 25 na obwodnicy Brzezia w powiecie człuchowskim w województwie pomorskim. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Rannych zostało dziewięć osób (pierwotnie RMF FM informowała o 12 osobach). Wśród poszkodowanych jest czworo dzieci. Trwa akcja ratunkowa. Jak podaje tvn24.pl, prawdopodobnie ośmioro osób zostanie zabranych do szpitala.

Zobacz wideo Policjanci uratowali psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie

DK25 na obwodnicy Brzezia jest zablokowana, a służby kierują auta odjazdami. Utrudnienia mają potrwać około dwóch godzin.

Tragiczny weekend na Pomorzu

W nocy z piątku na sobotę (z 14 na 15 lipca) na Pomorzu doszło do śmiertelnego wypadku. Zdarzenie miało miejsce na drodze gminnej w pobliżu Gościszewa (powiat sztumski). Samochód osobowy uderzył w drzewo. Zginęły trzy osoby.

Z kolei w niedzielę po godzinie 9:00 na drodze wojewódzkiej nr 228 w Brodnicy Górnej (powiat kartuski) samochód osobowy wypadł z trasy i dachował. W aucie znajdowały się cztery osoby - trójka dorosłych oraz 10-letni chłopiec. Strażakom udało się uwolnić poszkodowanych i przystąpić do reanimacji dziecka. Mimo długotrwałych starań ratowników jego życia nie udało się uratować. Portal i.pl podaje, że samochodem kierowała 37-letnia kobieta. Trzy pozostałe ofiary wypadku trafiły do szpitala. 

***

Więcej o: