Piorun uderzył w przedszkole w Warszawie. Ewakuowano kilkudziesięcioro dzieci

W dach przedszkola przy ul. Krasnowolskiej na warszawskim Ursynowie uderzył w czwartek piorun. Na dachu doszło do niewielkiego pożaru, bez otwartego ognia. Ewakuowano 23 dzieci i pięcioro członków personelu. Sytuacja została opanowana.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 13. W dach niepublicznego przedszkola przy ul. Krasnowolskiej uderzył piorun. Jak informuje portal HaloUrsynow.pl, poszycie dachu było nadpalone, a strażacy nie zastali otwartego ognia. Opiekunowie ewakuowali 23 dzieci, osób z personelu było pięcioro. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechało sześć zastępów straży pożarnej, dwie grupy operacyjne (miejska i wojewódzka) oraz komendant miejski.

Zobacz wideo Anna i Justyna prowadzą obozy dla młodzieży. "Nie gwałcimy dzieci" ["Jesteśmy rodziną" - odc. 6. "Wychowamy wasze dzieci"]

Burze w Polsce. Są ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia przed burzami dla południowo-wschodniej części kraju. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz wiatr. Jak mówi rzecznik prasowy IMGW Grzegorz Walijewski, burze są związane z frontem atmosferycznym, który pojawił się nad Polską już w środę. Nawałnice będą pojawiać się do wieczora, na krańcach południowych mogą występować również w nocy.

- Zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla wschodniej części województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, południowej części Lubelszczyzny, ale również dla województwa świętokrzyskiego, części łódzkiego oraz mazowieckiego - powiedział Grzegorz Walijewski. Na tym terenie burzom mogą towarzyszyć ulewy, podczas których miejscami może spaść od 40 do nawet 65 litrów na metr kwadratowy. W trakcie nawałnic pojawi się także silny wiatr, który w porywach może dochodzić do 75 km/h.

W piątek czeka nas chwilowe uspokojenie pogody, ale już w sobotę w Polsce ponownie pojawią się upały. W sobotę i niedzielę temperatury w centrum kraju mogą sięgać 35-36 stopni Celsjusza w cieniu. W niedzielę nieco chłodniej będzie na zachodzie, gdzie pojawi się kolejny front atmosferyczny, który na początku przyszłego tygodnia nieco obniży temperaturę, ale doprowadzi także do pojawiania się nawałnic.

Więcej o: