Poznań. Zaginęła 16-letnia Weronika. Wyszła na spotkanie z kolegą, nie ma z nią kontaktu

Zaginęła 16-letnia Weronika Przybylska z Poznania. 10 czerwca dziewczyna wyszła na spotkanie z kolegą i od tamtej pory nie wróciła do domu.

Jak poinformował Komisariat Policji Poznań-Nowe Miasto, Weronika 10 czerwca br. wyszła ze swojego domu przy ulicy Browarnej. Bliskim powiedziała, że idzie spotkać się z kolegą. Od tamtej pory nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci dodali, że "w przeszłości zdarzyły się podobne sytuacje".

Zobacz wideo Śląscy kryminalni rozwiązali sprawę zaginięcia 42-letniej Moniki

Poznań. Zaginęła 16-letnia Weronika Przybylska. Rysopis zaginionej

Policja opublikowała rysopis zaginionej nastolatki z Poznania. "Szczupła budowa ciała, włosy czarne do ramion. Małoletnia nosi dwa kolczyki w nosie oraz aparat ortodontyczny na zębach dolnej szczęki. W dniu zaginięcia ubrana była w wysokie czarne buty z białymi podeszwami, czerwony t-shirt oraz spodnie dresowe" - przekazano w komunikacie.

Osoby, które spotkały nastolatkę w ostatnim czasie lub wiedzą, gdzie może przebywać, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto pod numerami telefonów: 47 77 123-11 lub 47 77 123-12, które dostępne są całą dobę, lub numerem alarmowym 112.

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: