Gdzie jest burza? Alarmujące prognozy synoptyków na środę [RADAR BURZ]

Nadchodzący z zachodu burzowy front da o sobie znać w niemal całym kraju. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że mogą pojawić się ulewy, grad i silny wiatr dochodzący do nawet 80-90 kilometrów na godzinę. Gdzie szukać aktualnych informacji o pogodzie?

Przed godziną 12 wyładowania atmosferyczne zostały zarejestrowane w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i małopolskim. Gdzie śledzić aktualne informacje o burzach? 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Gdzie jest burza? Na jakich stronach śledzić miejsca, w których występują nawałnice?

Na stronie Windy.com znajduje się radar pogodowy, w którym na bieżąco nanoszone są informacje o przechodzących przez Polskę burzach. Na mapie zaznaczona jest także strefa opadów deszczu. Informacje te pokrywają się także z danymi ze strony burze.dzis.net.

Z kolei po godzinie 11 Polscy Łowcy Burz wrzucili pierwsze zdjęcia z nawałnic nad Polską. "Układ przesuwa się wzdłuż wybrzeża w kierunku północno-wschodnim. Czekamy też na rozwój sytuacji w pozostałej części Polski. W zasadzie już się dzieje - burze na granicy Wielkopolski i Kujawsko-Pomorskiego" - czytamy we wpisie. 

W środę 12 lipca burze mają pojawić się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Największe wyładowania mają mieć miejsce w godzinach popołudniowych. W nocy burze zaczną zanikać.

Jak pisaliśmy, z prognoz serwisu fanipogody.pl wynika, że lokalnie mogą utworzyć się superkomórki burzowe, w trakcie których wiatr może wiać w porywach do 80-90 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie też grad o średnicy czterech, a nawet pięciu centymetrów. Szkody może wywołać także intensywny deszcz. Na obszarach zurbanizowanych możliwe są podtopienia. W ciągu dnia będzie upalnie - w niektórych regionach termometry pokażą ponad 30 stopni. W czwartek i piątek temperatura spadnie poniżej 26 stopni. W weekend znów ma być bardzo gorąco.  

Więcej o: