Śmiertelny wypadek w Tytusinie. Bus z Ukrainy uderzył w ciężarówkę. Nie żyje 33-latka

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 12. W miejscowości Tytusin w woj. lubelskim bus wjechał w ciężarówkę. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne.

"Śmiertelny wypadek w powiecie chełmskim. Bus przewożący osoby wjechał w ciężarówkę" - przekazała w niedzielnym komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Jak dodano, tuż przed godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę "kierujący pojazdem VW Crafter obywatel Ukrainy uderzył w tył zaparkowanego na poboczu drogi ciągnika siodłowego marki Renault".

Zobacz wideo Dawid i Mariusz żyją zawieszeni między miastami. Pożegnania są najtrudniejsze ["Jesteśmy rodziną" - odc. 3 "Na odległość)"]

W wypadku zginęła na miejscu 33-letnia pasażerka busa, a dwie inne osoby, które jechały busem, zostały ranne. Portal Lublin112.pl podaje, że wszyscy pasażerowie pojazdu to Ukraińcy. Kierowca był trzeźwy.

Wypadki w Polsce. Policyjne statystyki

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w sobotę w całym kraju doszło do 66 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 77 zostało rannych. Od początku tego miesiąca do soboty w 533 wypadkach zginęło 41 osób, a 623 zostały ranne.

Więcej o: