Zamość. Konar drzewa spadł na namiot pełen ludzi. Są poszkodowani

W czwartek w Zamościu na namiot, w którym przebywali ludzie, spadł konar drzewa. Ucierpiało siedem osób. Prezydent miasta powołał specjalny zespół do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek na Rynku Wodnym w Zamościu. Na namiot, w którym znajdowali się ludzie, spadł konar drzewa. "Ucierpiało siedem osób, którym natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Są w najlepszych 'rękach' i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - poinformowały władze miasta za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zobacz wideo "Oszuści, oszuści!". Witek: Za chwileczkę skorzystam z uprawnień regulaminowych

Zamość. Konar drzewa spadł na namiot pełen ludzi. Są poszkodowani

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Państwowej w Lublinie kpt. Jakub Kurczuk, cytowany przez tvn24.pl, przekazał, że "konar drzewa spadł na parapet, a następnie na sześć osób [miasto informuje o siedmiu poszkodowanych - red.], które znajdowały się pod namiotem". Jak poinformował, wśród poszkodowanych są trzy osoby w wieku 17 lat. - Cztery osoby mają lekkie obrażenia, jedna narzekała na ból kręgosłupa, a druga na ból ramienia. Nie mamy informacji na ten moment, aby ktoś trafił do szpitala - powiedział.

"Bezpieczeństwo mieszkańców i turystów to dla nas sprawa priorytetowa, dlatego prezydent Andrzej Wnuk powołał specjalny zespół do ustalenia okoliczności zdarzenia" - czytamy w komunikacie miasta.

***

Więcej o: