Policjantka uległa poważnemu wypadkowi podczas służby. Jest w śpiączce. Mundurowi proszą o pomoc

Katarzyna Rochowicz
Sierż. Teresa Adamkiewicz uległa wypadkowi podczas służby. Policjantka znajduje się w śpiączce farmakologicznej w poznańskim szpitalu. Policja wystosowała apel, w którym zwróciła się z prośbą o oddawanie krwi.

"Nasza koleżanka sierż. Teresa Adamkiewicz z Ogniwa Konnego - Wydział Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uległa wypadkowi w służbie. Trafiła już w ręce lekarzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu" - poinformowała w środę 28 czerwca wielkopolska policja

Zobacz wideo Zatrzymano członków gangu powiązanego z pseudokibicami

Policjantka uległa wypadkowi podczas służby. Stan kobiety jest poważny

Kilka dni później w poniedziałek 3 lipca poinformowano, że funkcjonariuszka dalej przebywa w szpitalu. Rodzina policjantki przekazała, że stan kobiety jest poważny, ale stabilny. Funkcjonariuszka przeszła kilka operacji oraz zabiegów. Jest w śpiączce farmakologicznej, ale jej organizm reaguje na różne bodźce. "Ma zapewnioną opiekę medyczną świetnych lekarzy i personel szpitala" - przekazuje policja.

"Zachęcamy wszystkich policjantów do oddawania krwi dla naszej koleżanki. Można to zrobić w każdym punkcie krwiodawstwa z dopiskiem dla Teresy Adamkiewicz! Najbardziej potrzebna jest krew A Rh- i 0 Rh-, ale można oddawać każdą!" - apelują funkcjonariusze z wielkopolskiej policji. 

Więcej o: