Wypadek autokaru w Terespolu. RMF FM: Są ranni. To obcokrajowcy zza wschodniej granicy

Katarzyna Rochowicz
W Terespolu doszło do wypadku autokaru. Jedenaście obcokrajowców zza wschodniej granicy zostało przetransportowanych do szpitala - poinformowało w środę rano RMF FM.
Zobacz wideo Zatrzymano członków gangu powiązanego z pseudokibicami

Jak poinformowało RMF FM, w środę 5 lipca doszło do wypadku autokaru w Terespolu (woj. lubelskie). Pojazd przewrócił się do rowu około godziny 6:00 rano niedaleko przejścia granicznego z Białorusią.

Terespol. Wypadek autokaru niedaleko przejścia granicznego

Jak poinformowała w rozmowie z PAP kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej, ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar zjechał na łuku drogi do rowu i przewrócił się na bok.

Straż pożarna poinformowała w rozmowie z rozgłośnią, że wewnątrz pojazdu znajdowało się 49 obywateli Białorusi, z czego 11 przetransportowano do szpitala w Białej Podlaskiej. Onet z kolei podaje, że według policji rannych zostało sześć osób. 17 pasażerów opatrzono na miejscu wypadku - podaje RMF FM. Autokar jechał z Białorusi do Modlina. Kierowca pojazdu nie był pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała Salczyńska-Pyrchla, wszyscy pasażerowie samodzielnie opuścili pojazd. Na trasie nie ma utrudnień z powodu wypadku. 

Więcej o: