Joachim Brudziński hojnie obdarowuje PiS. Ile przelał na partię? "Zawsze dawał dobry przykład"

Joachim Brudziński w ciągu zaledwie ostatnich dwóch lat przekazał na konto PiS 25 500 zł - poinformował "Super Express". Według rejestru wpłat, do którego dotarł dziennik, europoseł Brudziński, a od niedawna szef sztabu wyborczego PiS, regularnie dokonuje wpłat na konto partii.

Joachim Brudziński, obecny szef sztabu wyborczego PiS, według rejestru regularnie przesyła prywatne pieniądze na konto partii. Według "Super Expressu" ostatni przelew Brudzińskiego opiewający na kwotę 3 tys. złotych został wykonany niespełna tydzień temu. - Zawsze dawał dobry przykład - podkreślił w rozmowie z dziennikiem inny europoseł Ryszard Czarnecki.

Zobacz wideo Prezes w rządzie, nowy szef szabu – wszystkie ręce na pokład? „Kiedy pcha się samochód pod górkę, pierwsze kilka metrów jest łatwe"

Ile pieniędzy Joachim Brudziński przelał na konto PiS?

- Dla mnie to oczywiste, że powinno się wspierać swoje środowisko polityczne, ważne, żeby to było robione transparentnie, a nie w reklamówkach - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Joachim Brudziński. Zdaniem dziennika pozostali europosłowie, którzy również z uwagi na wysokie pensje mogliby wspierać partię, nie znajdują się w rejestrze. - Z całą pewnością również będę wspierać partię. Wpłacałam już na inne kampanie. Ile tym razem? Muszę się jeszcze zastanowić - tłumaczyła była ministerka pracy Elżbieta Rafalska. Z kolei Ryszard Czarnecki powiedział, że jeszcze nie wie, jaką kwotę przeznaczy na działalność PiS i dodał, że "to oczywiste, że europosłowie będą wspierać macierzystą formację".

Kim jest Joachim Brudziński?

Joachim Brudziński urodził się 4 lutego 1968 w Świerklańcu w województwie śląskim. Karierę polityczną rozpoczął w 2002 roku. Wówczas został wybrany prezesem zarządu regionalnego PiS. Z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim związany jest jednak już od lat 90, kiedy czynnie włączał się w kampanię wyborczą Porozumienia Centrum. Joachim Brudziński jest więc jednym z najbliższych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. W 2006 objął funkcję sekretarza generalnego PiS oraz przewodniczącego zarządu głównego Prawa i Sprawiedliwości. Zaledwie trzy lata później i przez kolejnych dziewięć lat był przewodniczącym komitetu wykonawczego partii. Z kolei od września 2016 roku pozostaje wiceprezesem PiS. 

W 2019 roku Brudziński został europosłem PiS jako członek grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Z tego powodu zrezygnował z funkcji szefa MSWiA. W europarlamencie pracował w komisjach: wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych oraz kontroli budżetowej. W 2019 roku prowadził także kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. 19 czerwca rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował, że Joachim Brudziński, decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ponownie został szefem sztabu wyborczego PiS.

Więcej o: