Wypadek rządowej kolumny na Podlasiu. Są ranni. Jest oświadczenie Komendy Głównej Policji

W niedzielę po południu doszło do zderzenia policyjnego radiowozu ochraniającego kolumnę rządową z autem osobowym. Wypadek wydarzył się w miejscowości Czajki w województwie podlaskim. Rannych zostało dwóch policjantów.

"Przed godz. 15 w miejscowości Czajki (pow. wysokomazowiecki) w oznakowany radiowóz, zamykający kolumnę rządowych pojazdów, wjechał czołowo samochód osobowy. Nic nie wskazuje na umyślne działanie - kierująca mazdą, jadąc z przeciwnego kierunku, straciła panowanie nad swoim samochodem" - przekazała przed godz. 17 na Twitterze Komenda Główna Policji.

Zobacz wideo Po co Kaczyński wraca do rządu? Szrot o kontekście wyborczym, autorytecie i zmianie modelu decyzyjnego

Podlaskie. Wypadek kolumny rządowej

"Najbardziej poszkodowani zostali policjanci. Jeden z nich ze złamaniami miednicy i żeber przetransportowany został do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, natomiast drugi przewieziony do szpitala. Cztery osoby podróżujące mazdą według wstępnych ocen nie posiadają poważniejszych obrażeń" - poinformowali funkcjonariusze w komunikacie w mediach społecznościowych. Z pierwszych medialnych doniesień wynikało, że rannych mogło zostać też dwoje dzieci podróżujących autem. 

"Nikt poza policjantami z kolumny nie odniósł obrażeń, bezpieczeństwo przewożonych osób zostało zachowane. W chwili obecnej pracujemy na miejscu, wyjaśniamy przyczynę zjechania samochodu mazda na przeciwległy pas i oczywiście trzymamy kciuki za zdrowie naszych policjantów" - podsumowała Komenda Głowna Policji.

Więcej o: