"Jesteśmy rodziną". Dorian opuszcza rodzinne Śliwice. "Boję się, że nasze drogi się rozejdą"

Dorian kończy naukę w liceum i wyjeżdża z kilkutysięcznych Śliwic do Trójmiasta. Za nim pierwsze ważne rozstania, przed nim pierwsza praca. Nastolatek jest gejem, ale w jego odcinku serialu "Jesteśmy rodziną" w reżyserii Barta Staszewskiego widzimy, że przeżywa takie same rozterki, jak jego rówieśnicy.

- W szkole byłaś zawsze dla mnie oparciem. Nieważne, co się działo, nieważne, jakie mieliśmy historie miłosne - większe lub mniejsze, to ty zawsze dla mnie byłaś. (...) Boję się najbardziej, że jak teraz nasze drogi się rozejdą, rozejdą się na zawsze - mówi Dorian swojej przyjaciółce tuż przed tym, jak oboje kończą liceum w Tucholi.

Niedługo później tata pomaga nastolatkowi w urządzeniu się w nowym miejscu - będzie od teraz mieszkał sam w Trójmieście. Dorian czuje się zagubiony w nowej rzeczywistości. 

Zobacz wideo "Jesteśmy rodziną". Serial o LGBT+ w Polsce. Odc. 5. "Dorian"

"Jesteśmy rodziną" w reżyserii Barta Staszewskiego, to sześć piętnastominutowych odcinków pokazujących życie osób LGBT+ mieszkających w Polsce. Poprzednie odcinki znajdziesz tu:

Odc. 1 "Rekolekcje" 

Odc. 2 "Synu"

Odc. 3 "Na odległość"

Odc. 4 "Nie śpij, Zuza"

Piąty odcinek serialu ukaże się na stronie głównej Gazeta.pl oraz na stronie jestesmyrodzina.pl w czwartek 22 czerwca, a ostatni - w poniedziałek, 26 czerwca. Reżyserem serialu jest Bart Staszewski. Projekt "Jesteśmy rodziną" powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i Fundacji Edukacji Społecznej przy wsparciu MAC VIVA GLAM. Gazeta.pl jest jego partnerem medialnym.

Więcej o: