"Jesteśmy rodziną". Strażacy raz w tygodniu znoszą Zuzę z czwartego piętra. Agnieszka czuwa cały czas

Jak co poniedziałek u Zuzy zjawiają się strażacy z OSP w Sztumie. Znoszą ją z czwartego piętra i sadzają na wózku. Stąd już dalej poprowadzą ją partnerka Agnieszka i mama Basia. To pierwsza ze scen nowego odcinka "Jesteśmy rodziną" Barta Staszewskiego.

Tęczowe rodziny żyją jak reszta polskiego społeczeństwa - mają swoje szczęścia i swoje tragedie. Nie mają jedynie prawa do legalnego w świetle polskiego prawa ślubu. Są ze sobą wiele lat, wychowują dzieci, jeżdżą na wakacje, pracują lub  - jak Agnieszka - opiekują się partnerem z niepełnosprawnością.

Po tym, jak Zuza zapadła w śpiączkę, Agnieszka nie wyobrażała sobie, by żyć inaczej, niż opiekując się nią. Odcinek "Nie śpij, Zuza", to mocna i wzruszająca historia miłości i wspólnej walki o zdrowie, sprawność, komfort życia ukochanej osoby. W tej trudnej drodze mają też wsparcie mamy Zuzy - Barbary.

Zobacz wideo "Jesteśmy rodziną", odc. 4 "Nie śpij, Zuza"

"Jesteśmy rodziną" w reżyserii Barta Staszewskiego, to sześć piętnastominutowych odcinków pokazujących życie osób LGBT+ mieszkających w Polsce. Poprzednie odcinki znajdziesz tu:


Odc. 1 "Rekolekcje" 
Odc. 2 "Synu"
Odc. 3 "Na odległość"

Piąty odcinek serialu ukaże się na stronie głównej Gazeta.pl oraz na stronie jestesmyrodzina.pl w czwartek 22 czerwca, a ostatni - w poniedziałek, 26 czerwca. Reżyserem serialu jest Bart Staszewski. Projekt "Jesteśmy rodziną" powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i Fundacji Edukacji Społecznej przy wsparciu MAC VIVA GLAM. Gazeta.pl jest jego partnerem medialnym.

Więcej o: