Mark Brzezinski na Paradzie Równości. Ambasador USA: Prawa człowieka, równość to najważniejsze wartości

W sobotę ulicami Warszawy przechodzi Parada Równości. Na marszu pojawił się między innymi ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski. - Prawa człowieka, równość - to najważniejsze wartości - podkreślał w rozmowie z dziennikarzem TVN24.

W sobotę 17 czerwca o godzinie 14:00 rozpoczęła się w Warszawie Parada Równości. Akcję objął patronatem honorowym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Okazuje się, że w tegorocznym marszu udział bierze między innymi ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski. 

Zobacz wideo Dzieci Cymańskiego na paradzie równości? "Ojcem się jest na przekór wszystkiemu"

Mark Brzezinski na Marszu Równości. Ambasador USA: Prawa człowieka, równość to najważniejsze wartości

- Stany Zjednoczone wspierają równość i wspieramy Polskę i wszystkich Polaków, którzy wyznają te wartości. Prawa człowieka, równość - to najważniejsze wartości właśnie. Dlatego dzisiaj razem ze mną idzie 30 pracowników ambasady i jestem z tego bardzo dumny. Będziemy zawsze stać za tymi, którzy są dyskryminowani - mówił Mark Brzezinski w rozmowie z dziennikarzem TVN24.

Zdjęcie z ambasadorem opublikował na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. "Razem dla wolności i równości" - napisał.

W ubiegłym roku 46 ambasadorów i przedstawicieli innych placówek dyplomatycznych podpisało się pod listem napisanym pod kierownictwem Ambasady Stanów Zjednoczonych z okazji ówczesnego Marszu Równości. "Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy społeczności LGBTQI+ i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTQI+ oraz innych osób stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTQI+, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać" - pisano wówczas

Parada Równości 2023. Harmonogram

Marsz wyruszył spod stacji metra Świętokrzyska, by następnie kierować się ulicami: Marszałkowską i Waryńskiego do stacji metra Politechnika. Dalej trasa prowadzi aleją Armii Ludowej i potem kolejno: wzdłuż Pola Mokotowskiego, al. Niepodległości w stronę Pałacu Kultury i Nauki, ul. Chałubińskiego, al. Jana Pawła II oraz rondem ONZ w kierunku ul. Świętokrzyskiej.

Trasa Parady Równości 2023Trasa Parady Równości 2023 Fot. Parada Równości/Facebook

Na godzinę 17:00 przewidziana jest "największa impreza uliczna w Warszawie". Później rozpocznie się oficjalne afterparty - w Lunaparku Parada Dziwności, natomiast w Kinotece maraton filmowy.

Więcej o: