Rydzyk świętuje 20 lat TV Trwam i szuka datków. Chce comiesięcznych wpłat, a ci "się nie poczuwają"

Tadeusz Rydzyk 10 czerwca świętował 20-lecie działalności TV Trwam. Redemptorysta zapowiedział, że ma dużo planów związanych z produkcją nowych reportaży i "dobrych filmów". Jak zawsze jednak "bolączką" duchownego pozostają finanse. O wsparcie w tym zakresie zwrócił się do telewidzów.

10 czerwca 2003 roku TV Trwam zaczęła nadawanie. Na początku była dostępna jedynie w emisji satelitarnej i kablowej, jednak w lutym 2014 roku pojawiła się na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Miejsce dla telewizji Tadeusza Rydzyka zwolniła jedna ze stacji Telewizji Polskiej. 

Zobacz wideo PiS i ojciec Rydzyk od lat są w bliskich stosunkach

Tadeusz Rydzyk ubolewa, że Kościół w Polsce nie ma "potężnych" mediów. "Nie ma na to środków"

Tadeusz Rydzyk przypomniał, że "odbyło się ponad 200 marszów w Polsce i za granicą, m.in. w Berlinie, Paryżu, Ottawie, Toronto i Chicago", podczas których zwolennicy redemptorysty domagali się, by TV Trwam trafiła do multipleksu. Duchowny zaznaczył, że "podpisów pod petycją" było tak wiele, że rzekomo "zajęły 60 metrów bieżących długości" w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Rydzyk podkreślił, że przy większym wsparciu finansowym od odbiorców TV Trwam czy słuchaczy Radia Maryja, jednostki te "mogłyby realizować więcej własnych projektów". A tych jest wiele w planach Rydzyka. 

- Jesteśmy dopiero na początku tego, co powinniśmy robić. Myślę też o dobrych filmach, reportażach. Takie materiały jednak sporo kosztują. Gdyby wszyscy słuchacze i telewidzowie poczuwali się do odpowiedzialności i każdy systematycznie co miesiąc pomagał, to byśmy dali radę - stwierdził.

Następnie dodał, że "Kościół w Polsce nie ma potężnych mediów, bo nie ma na to środków". Według niego inne media nie przekażą świadomości "pięknej Polski św. Jana Pawła II", tak jak zrobiłaby to TV Trwam. - Pracujemy nad tym, żeby to, co katolickie i polskie, było najlepsze - zapewnił.

Jan Paweł II miał wpływ na powstanie TV Trwam? "Jan Paweł II zapytał mnie: 'Kiedy telewizja?'"

Tadeusz Rydzyk później również wspomniał o Janie Pawle II, który rzekomo miał wpływ na powstanie toruńskiej telewizji. - Kiedy po raz pierwszy zostałem zaproszony na kolację u Ojca Świętego, Jan Paweł II zapytał mnie: "Kiedy telewizja?". Odpowiedziałem: "Jak Ojciec Święty pobłogosławi, to za rok". Na kolejnych spotkaniach Jan Paweł II często wracał do tego tematu, czuło się niezwykłą miłość, życzliwość Ojca Świętego - twierdzi Rydzyk. 

Jak informuje portal WirtualneMedia.pl, powołując się na dane Nielsen Audience Measurement, w 2022 roku średnia oglądalność minutowa TV Trwam wynosiła 24 732 widzów. To o 23 proc. mniej niż w 2021 roku. 

Więcej o: