Wakacje u ojca Rydzyka dla młodzieży. Jest tanio, ale trzeba spełnić ważny warunek

Katarzyna Rochowicz
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka organizuje letnie warsztaty dla młodzieży. Wśród atrakcji mają znaleźć się m.in. "patriotyczno-wojskowe zajęcia terenowe" poprowadzone przez Wojska Obrony Terytorialnej. Uczestnicy, którzy pojawią się po raz pierwszy, muszą jednak dostarczyć dość nietypowe zaświadczenie.
Zobacz wideo Śmiszek: Mamy w pałacu prezydenckim komedianta

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, niepubliczna szkoła wyższa należąca do fundacji o. Tadeusza Rydzyka, Lux Veritatis organizuje letnie warsztaty pt. "Nowe widnokręgi – Życie to…COŚ WIĘCEJ!", które odbędą się w dniach 23-27 sierpnia 2023 roku w budynkach i na terenach uczelni.

Uczelnia o. Rydzyka organizuje letnie warsztaty. W programie "patriotyczno-wojskowe zajęcia terenowe"

"Podczas naszych warsztatów gwarantujemy spotkanie z ciekawymi ludźmi, interesujące zajęcia, dobrą rozrywkę oraz czas na modlitwę i refleksję" - napisano w komunikacie opublikowanym przez placówkę. Na plakacie promującym program widnieją atrakcje takie jak: zwiedzanie Radia Maryja i TV Trwam, wspólna Eucharystia, patriotyczno-wojskowe zajęcia terenowe poprowadzone przez Wojska Obrony Terytorialnej czy pogodne wieczory.

W opisie warsztatów jest też o zajęciach muzycznych prowadzonych przez zespół muzyki sakralnej LUMEN, podstawach dyplomacji, informatyki czy obsługi lotnictwa bezzałogowego. Mowa także o zajęciach z montażu audio i wideo, warsztatach tanecznych i aktorskich. "Weźmiemy też udział w telewizyjnym programie na żywo, spotkamy się ze świadkiem wiary oraz z mistrzem sportu" - napisano, nie zdradzono jednak, o kogo chodzi. "Nie zabraknie również momentów wspólnej zabawy i modlitwy oraz skupienia" - czytamy w komunikacie.  

Letnie warsztaty na uczelni Rydzyka. Uczestnik musi spełnić nietypowy warunek

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wpłacić 300 złotych - opłata za wyżywienie, uzupełnić formularz elektroniczny, posiadać "zgodę podpisaną przez Rodzica/opiekuna zgodę na podjęcie działań medycznych w razie zaistniałej konieczności, potwierdzenie zgodności z prawdą danych oraz zgodę na samodzielny powrót do domu" oraz... dostarczyć opinię od ks. proboszcza/katechety/osoby duchownej. "W przypadku uczestnictwa w kolejnych edycjach warsztatów taka opinia nie będzie już konieczna" - napisano. 

Więcej o: