Serial "Jesteśmy rodziną". Kazimierz spod Lublina czeka na list od papieża

Kazik z Niedrzwicy Dużej pisze do papieża Franciszka, by poinformować go o tym, jak traktowane są osoby LGBT+ w Kościele katolickim w Polsce. Jest osobą wierzącą i ma nadzieję, że u papieża znajdzie zrozumienie i akceptację. To pierwszy odcinek serialu "Jesteśmy rodziną", którego partnerem medialnym jest Gazeta.pl.

"Jesteśmy rodziną" to sześć piętnastominutowych odcinków pokazujących życie osób LGBT+ mieszkających w Polsce – od maturzystów po osoby po pięćdziesiątce, od ulic dużych miast po wiejskie drogi z przydrożnymi kapliczkami.

Pierwszy odcinek - "Rekolekcje" - to historia Kazimierza, 58-letniego geja mieszkającego w podlubelskiej wsi i jego prób odnalezienia się w coraz bardziej nieprzyjaznej wspólnocie Kościoła katolickiego.

Zobacz wideo Serial "Jesteśmy rodziną", odcinek "Rekolekcje"

Drugi odcinek ukaże się na stronie głównej Gazeta.pl oraz na stronie jestesmyrodzina.pl w poniedziałek 12 czerwca. Kolejne odcinki serialu będą publikowane przez cały miesiąc. 

Reżyserem serialu jest Bart Staszewski. Projekt "Jesteśmy rodziną" powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i Fundacji Edukacji Społecznej przy wsparciu MAC VIVA GLAM. Gazeta.pl jest jego partnerem medialnym.

Więcej o: