Marsz 4 czerwca i utrudnienia w Warszawie - Aleje Ujazdowskie są już przejezdne [RELACJA]

O godzinie 12 rusza Wielki Marsz 4 czerwca w Warszawie. Ogromna liczba uczestników sprawia, że pojawiają się już pierwsze utrudnienia w ruchu. Gdzie ulice są wyłączane? Artykuł będzie aktualizowany aż do zakończenia utrudnień.

Już przed godziną 12:00 uczestnicy Wielkiego Marszu 4 czerwca zaczęli zbierać się przy placu Na Rozdrożu w Warszawie, skąd ruszy antyrządowa manifestacja. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. W warszawskim metrze, m.in. na stacjach Dworzec Gdański i Politechnika bramki zostały ustawione na tryb "wyjście", by usprawnić wychodzenie ludzi z peronów.

Marsz 4 czerwca w Warszawie - gdzie są utrudnienia? Aktualizacje

16:15 - Zamknięta jest w dalszym ciągu Świętokrzyska i Plac Piłsudskiego z okolicznymi ulicami.

16:10 - Aleje Ujazdowskie są już przejezdne na całej długości - od Gagarina aż do ronda de Gaulle’a.

16:05 - Most Poniatowskiego i Aleje Jerozolimskie zostały już otwarte dla ruchu tramwajów.

14:01 - zablokowany jest cały Plac Piłsudskiego, razem z ulicami Senatorską i Królewską. Uczestnicy marszu próbują dostać się na plac Zamkowy bocznymi ulicami, które też zaczynają być mocno zatłoczone.

Od godziny 14:00 na tory wyjedzie 13 dodatkowych pociągów metra: siedem na linii M1 i sześć na linii M2.

Od godziny 13:30 wzmacniana jest linia tramwajowa 36, kursująca między placem Narutowicza a Metrem Marymont. Wyjedzie tam pięć dodatkowych brygad.

12:56 - Obecnie nieprzejezdne dla autobusów są:

  • ul. Książęca;
  • Al. Ujazdowskie i Belwederska na odc. rondo de Gaulle’a - Gagarina (wraz z ciągami poprzecznymi);
  • Al. Jerozolimskie na odc. rondo Dmowskiego-rondo Waszyngtona  (wraz z ciągami poprzecznymi);
  • Łazienkowska, Myśliwiecka, Szwoleżerów;
  • ul. Świętokrzyska na odc. Marszałkowska-Tamka;

Tłumy ludzi w komunikacji miejskiej w Warszawie, 4 czerwca 2023.Tłumy ludzi w komunikacji miejskiej w Warszawie, 4 czerwca 2023. fot. czytelniczka Gazeta.pl

"Od godziny 9:00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice Łazienkowska (za wyjazdem z pętli TORWAR) oraz Szwoleżerów. Prawy pas zachodniej jezdni ul. Wybrzeże Gdańskie zostanie wygrodzony na parking dla autokarów" - podaje WTP. W związku z tym zawieszone zostaje kursowanie linii 109, a zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 107, 108, 159 i 162.

Więcej o: