Marsz 4 czerwca. Ze Szczecina ruszyli po 2 w nocy, z Łódzkiego wyjechało aż 90 autokarów! [ZDJĘCIA]

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć osób, które wybierają się na Marsz 4 czerwca do Warszawy z wielu miast w Polsce. Jak przekazują organizatorzy, ogromna liczba autokarów z chętnymi wyruszy z województwa łódzkiego. Lokalne oddziały Platformy Obywatelskiej zorganizowały bowiem aż 90 przejazdów!

Uczestnicy Wielkiego Marszu 4 czerwca od niedzielnego poranka zbierają się przy placu Na Rozdrożu w Warszawie, skąd o godzinie 12 w kierunku placu Zamkowego ruszy marsz. Z danych Platformy Obywatelskiej, która jest organizatorem antyrządowej manifestacji, w marszu udział wziąć może nawet 200 tys. osób, które przyjeżdżają do stolicy kraju od rana. Skąd dojeżdżają uczestnicy?

Autokary zmierzają do Warszawy na Marsz 4 czerwca. "Podlasie jest już w drodze!"

Do Warszawy przyjeżdżają między innymi zwolennicy opozycji z województwa podlaskiego. "Jedziemy! Podlasie jest już w drodze na Marsz 4 Czerwca. Wystartowaliśmy z Białegostoku, Suwałk, Hajnówki, Zambrowa, Moniek i Łomży" - napisał poseł Krzysztof Truskolaski. 

Do Warszawy przyjedzie także około 100 osób z powiatu wadowickiego, o czym informował radny tego miasta Sebastian Mlak. - Z Małopolski wyjeżdża ponad 40 autobusów (...). Ci, którzy jednak nie mogą być z nami w Warszawie, mogą przyjść na wiec poparcia organizowany przez Komitet Obrony Demokracji w niedzielę 4 czerwca o godzinie 12:00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach. Zachęcam również do wywieszenia biało-czerwonych flag. Pokażmy naszą siłę! - przekazał radny, cytowany przez wadowice24.pl.

"Jedziemy pełni pozytywnej energii i wiary w lepszą przyszłość" - napisał Bogdan Klich, pokazując zdjęcia z autokarów, które wyruszyły z województwa małopolskiego

Do Warszawy zmierza też kilka tysięcy mieszkańców województwa łódzkiego. - Z Łodzi pojedzie ponad 30 autokarów, a z województwa ponad 90. Zapisy na wyjazd przekroczyły nasze najśmielsze przewidywania. Na ten moment tworzymy listy rezerwowe dla osób, które jeszcze chciałyby pojechać, ale dla których nie ma już miejsc - powiedział portalowi TuLodz.pl Mikołaj Stefanowski, Biuro Regionu Łódzkiego Platformy Obywatelskiej RP.

Z Wielkopolski przyjechały autokary z mieszkańcami m.in. Piły, Pleszewa, Chodzieży, Tarnowa Podgórnego, Środy Wielkopolskiej, Ostrowa Wielkopolskiego czy Poznania. Część uczestników stawiła się już na placu Na Rozdrożu. 

W niedzielę nad ranem do Warszawy ruszyły m.in. trzy autokary z Tarnowskich Gór w województwie śląskim. Autokary ruszyły także z Katowic, Gliwic i Sosnowca.

Jak podaje tuwroclaw.com, o godzinie 5 nad ranem z Dworca Głównego we Wrocławiu wyruszyły dwa pociągi wynajęte przez PO, które zabrały aż 460 osób. Z województwa dolnośląskiego wyjdzie także 50 autokarów do Warszawy. Przed godziną 4 w autokarach zbierali się m.in. mieszkańcy Wałbrzycha. 

Jeszcze wcześniej przy autokarach stawili się chętni z województwa zachodniopomorskiego. Nagranie z tłumem oczekującym na wyjazd do Warszawy pojawiło się w mediach społecznościowych już o 2 nad ranem. 

Więcej o: