Zabójca Adamowicza z kolejnym wyrokiem. Za fałszowanie pism procesowych

Stefan W. z kolejnym wyrokiem. Zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza został skazany na karę grzywny za sfałszowanie pism procesowych. W. sporządził je "w imieniu" prokuratorki i brata Adamowicza.

17 lipca zeszłego roku Stefan W. złożył do Sądu Okręgowego w Gdańsku pismo o wycofanie aktu oskarżenia skierowanego przeciwko niemu w związku z zabójstwem Pawła Adamowicza oraz o uchylenie tymczasowego aresztowania. W. podpisał się jako prok. Agnieszka Nickel-Rogowska z gdańskiej Prokuratury Okręgowej. Tego samego dnia złożył jeszcze jeden wniosek, w którym - tym jako poseł Piotr Adamowicz, brat zmarłego prezydenta Gdańska - zażądał uchylenia prowadzonego postępowania karnego.

Zobacz wideo Były członek KRRiT: Prezydent Adamowicz nie był pierwszym atakowanym przez TVP w taki łajdacki sposób

Kolejny wyrok dla Stefana W. "Wyczerpał wszelkie znamiona czynu zabronionego"

W związku z powyższym w środę 31 maja Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał Stefana W. na tysiąc złotych grzywny za podrobienie pism procesowych. Obciążył go też kosztami procesu w wysokości prawie 2 tys. złotych, wskazując, że "oskarżony swoim zachowaniem wyczerpał wszelkie znamiona czynu zabronionego" - poinformowała Wirtualna Polska za PAP. Stefana W. nie było na sali rozpraw.

Stefana W. skazano na podstawie art. 270. Kodeksu karnego: "Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Grzywna dla zabójcy Adamowicza. Sędzia tłumaczy, dlaczego zasądzono taką karę

Dlaczego grzywna? Jak wyjaśniła sędzia Karolina Kozłowska, "wybierając ten rodzaj kary, sąd miał na względzie sytuację procesową oskarżonego, w której obecnie się znajduje - w przypadku uprawomocnienia się wyroku sądu okręgowego w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska - kara ograniczenia wolności nie byłaby w ogóle wykonana".

Przypomnijmy: 16 marca, po trwającym prawie rok procesie i 25 rozprawach, Sąd Okręgowy Gdańsku skazał Stefana W. na dożywocie za zabójstwo prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: