Gdzie zrobić zakupy w Boże Ciało 2023? Te sklepy będą otwarte 8 czerwca

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana szerzej pod nazwą Boże Ciało, to święto ustawowo wolne od pracy i nauki. Status ten wiąże również z licznymi ograniczeniami w handlu, które utrudnią nam zrobienie zakupów. Oto placówki handlowe, które będą otwarte 8 czerwca.

Przypadające na czwartek Boże Ciało (inaczej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) jest jednym z 13 dni ustawowo wolnych od pracy i nauki. Ważne dla katolików święto ruchome wypada w tym roku 8 czerwca. Coroczne wolne stanowi świetną okazję do przedłużenia weekendu - wystarczy zaledwie jeden dzień urlopu, by cieszyć się aż czterema dniami wolnymi. Z dodatkową szansą na wypoczynek wiążą się jednak liczne ograniczenia w handlu. Gdzie w Boże Ciało zrobimy awaryjne zakupy?

Zobacz wideo Pani Monika poprawia humor klientom opaskami do włosów. "Specjalnie przychodzą zobaczyć"

Zakupy w Boże Ciało 2023. Które sklepy będą otwarte?

Boże Ciało tylko niektóre placówki handlowe będą mogły prowadzić swoją działalność. Według ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, święta i inne dni, w najbliższy czwartek nie skorzystamy z oferty galerii handlowych i dużych dyskontów spożywczych. W sytuacji awaryjnej będziemy za to mogli udać się do małych sklepów osiedlowych, w których obsłuży nas właściciel lub jego rodzina i punktów, działających na zasadzie franczyzy, takich jak Żabka czy Carrefour. Otwarte pozostaną również niektóre apteki (w razie pilnej potrzeby dostaniemy więc leki i inne produkty medyczne) oraz wszystkie stacje benzynowe, gdzie znajdziemy część podstawowych produktów spożywczych lub zatankujemy samochód.

Ograniczenia w handlu na 8 czerwca. Czy urzędy wtedy pracują?

Korzystając z dnia wolnego nie powinniśmy mieć za to problemu ze znalezieniem otwartego punktu gastronomicznego. Restauracje, bary, kawiarnie oraz cukiernie w Boże Ciało mogą bowiem działać bez żadnych ograniczeń. Przerwy od pracy nie będziemy mogli jednak spożytkować na załatwienie spraw urzędowych czy wysłanie listu - poczta oraz urzędy pozostaną zamknięte.

Więcej o: