Rosjanie staranowali szlaban na przejściu granicznym w Terespolu. Kobieta z dziećmi zbiegła do Białorusi

Katarzyna Rochowicz
Para Rosjan wraz z trójką dzieci podróżująca bmw na szwedzkich numerach rejestracyjnych staranowała szlaban i przejechała przez kolczatkę na przejściu granicznym w Terespolu (woj. lubelskie). Mężczyzna został zatrzymany, natomiast kobieta z dziećmi nielegalnie uciekła do Białorusi.
Zobacz wideo Napięta sytuacja w Kosowie. Protestujący zaatakowali żołnierzy NATO. Są ranni

Do zdarzenia doszło we wtorek 30 maja około 7:00 rano na przejściu granicznym z Białorusią. Para Rosjan wraz z trójką dzieci chciała opuścić terytorium naszego kraju. Jak przekazał cytowany przez "Fakt" Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, jedno z dzieci posiadało paszport rosyjski, a dwójka szwedzki. Według informacji uzyskanych przez dziennikarza RMF FM, dwoje dzieci ma zakaz opuszczania Szwecji.

Incydent z udziałem Rosjan na przejściu granicznym w Terespolu. Staranowali szlaban

- Podczas prowadzonej odprawy kierujący bmw mężczyzna odjechał i pojechał w stronę Białorusi na most graniczny przez Bug. Staranował szlaban i przejechał przez kolczatkę, przebijając opony w kołach pojazdu - przekazał rzecznik straży granicznej. Pojazd posiadał szwedzkie numery rejestracyjne. Mężczyzna został zatrzymany. Kobiecie wraz z dziećmi udało się zbiec na terytorium Białorusi. Jak poinformował Sienicki, obywatel Federacji Rosyjskiej będzie odpowiadać za próbę siłowego przekroczenia granicy państwowej, a także zniszczenia mienia.

Więcej o: