Prognoza pogody. Początek tygodnia pełen słońca i burz. Zagrzmi w kilku województwach

Miniony weekend w całej Polsce był ciepły i słoneczny. Najbliższe dni przyniosą niewielkie zmiany w pogodzie. Możemy spodziewać się pogodnego nieba, jednak miejscami mogą pojawić się burze i opady deszczu.

W poniedziałek 29 maja w Polsce będzie dominować wyż, który przyniesie dużo pogodnego nieba oraz wysokie temperatury w całym kraju. W niektórych regionach może jednak zagrzmieć. W kolejnych dniach pojawią się też opady deszczu - przewidują synoptycy.

Zobacz wideo Magdalena Biejat gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl (29.05)

Prognoza pogody. Możliwe niewielkie burze i opady deszczu

29 maja od samego rana w całym kraju będzie dużo słońca. W ciągu dnia może jednak pojawić się zachmurzenie i niewielkie burze. Synoptycy przewidują je w rejonie Karpat, wystąpią tam późnym popołudniem i wieczorem.

Na północnym wschodzie również możemy się spodziewać opadów deszczu. "Dziś słabe burze prognozowane są jedynie na południowych krańcach województwa małopolskiego i podkarpackiego. Niewielką możliwość burz prognozujemy na południowym wschodzie województwa śląskiego. Sumy opadu w burzach mogą wynieść ok. 15 mm, a porywy wiatru lokalnie ok. 55 km/h" - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W całej Polsce temperatura będzie się kształtować od 21 do 24 st. C. W rejonach podgórskich będzie nieco chłodniej, około 18-20 st. C. Na Wybrzeżu możemy się spodziewać maksymalnie 17 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna, jednak na północnym wschodzie możemy się spodziewać niewielkich opadów deszczu.

Prognoza pogody na kolejne dni

30 maja będzie nadal słonecznie, opady mogą wystąpić jedynie na południu kraju. Temperatura w kraju może wynieść od 20 do 23 st. C. Nad morzem możemy się spodziewać od 14 do 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany - zapowiadają synoptycy IMGW.

Środa 31 maja również będzie słoneczna, jednak po południu pojawi się więcej zachmurzenia, opady wystąpią wtedy na południowym wschodzie. Termometry wskażą od 16 st. C na północy do 22 st. C na południowym zachodzie. Na południu wiatr będzie porywisty. Pierwszy dzień czerwca również będzie pogodny i ciepły, na zachodzie temperatura wzrośnie do 25 st. C.

Więcej o: