Tragiczny wypadek pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Nie żyje pięć osób. Służby: Członkowie jednej rodziny

Pięć osób zginęło, a dwie zostały ranne w tragicznym wypadku w miejscowości Boksycka, niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego. Nad ranem, na drodze krajowej numer 9 zderzyły się dwa osobowe auta, fiat punto i mercedes. Wszystkie ofiary podróżowały fiatem.
Zobacz wideo Sezon na zdjęcia aut w rzepaku otwarty, ale właściciel BMW raczej nie o takich fotkach marzył

Do wypadku doszło w miejscowości Boksycka w gminie Kunów, na odcinku drogi krajowej numer 9 Rudnik - Ostrowiec Świętokrzyski, w województwie świętokrzyskim. Około 4:00 nad ranem zderzyły się tam dwa samochody osobowe - mercedes i fiat punto, którym jechało sześć osób. Pięć osób, które zginęły, podróżowało fiatem, to w większości członkowie jednej rodziny - ustaliło nieoficjalnie radio RMF FM. Jedna osoba trafiła do szpitala. Ranny został również kierowca mercedesa. 

Na miejscu wypadku są strażacy, policja i pogotowie ratunkowe Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Podkom. Ewelina Wrzesień z policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazała na antenie TVN24, że prawdopodobnie 38-letni kierowca mercedesa stracił panowanie na samochodem i zderzył się czołowo z fiatem punto, którym kierował 72-latek. Wraz z nim podróżowało pięć osób w wieku od 16. do 43. roku życia.

"Wskutek wypadku 38-latek z mercedesa i 16-latek z fiata zostali zabrani do szpitala. Natomiast trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu" - przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka ostrowieckiej policji podkomisarz Ewelina Wrzesień. Jak nieoficjalnie informuje "Fakt", podróżujący fiatem mieli wracać z wesela.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: