TOPR przerwał poszukiwania małżeństwa z Warszawy. Para ma być na Słowacji

TOPR przerwał akcję poszukiwania małżeństwa z Warszawy. "Para, która zostawiła w mieszkaniu dwójkę nastoletnich dzieci, zostało nagrane przez kamery monitoringu na Słowacji" - poinformował dyżurny ratownik Kamil Suder.
Zobacz wideo Ozdoba: Zatrzymanie reformy sądownictwa to jest wina weta, a nie ministra sprawiedliwości

Z czwartkowych informacji Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wynika, że małżeństwo, Aneta i Adam Jagła, zostało nagrane przez kamery monitoringu jednego z pensjonatów w Słowacji, w przygranicznym Zdziarze. Ta informacja spowodowała przerwanie akcji poszukiwawczej TOPR-u, w której uczestniczyło ośmiu ratowników, dwa psy, trzy drony i załoga śmigłowca. Wiadomość przekazał dyżurny ratownik Kamil Suder w komunikacie skierowanym do Polskiej Agencji Prasowej.

TOPR przerwał poszukiwania małżeństwa z Warszawy. Para ma być na Słowacji

W czwartek policja z Zakopanego ponowiła apel o pomoc w poszukiwaniach małżeństwa z Warszawy. Opublikowano też najnowsze zdjęcie pary. "Mokotowscy policjanci poszukują zaginionych: 44-letniej Anety Jagła oraz 49-letniego Adama Jagła. Zaginieni w nocy z 20 na 21 maja br. około godz.00:00 opuścili w sposób naturalny swoje miejsce zamieszkania i do dnia dzisiejszego nie powrócili do domu. Nie nawiązali również żadnego kontaktu z rodziną" - podkreślają policjanci. I podkreślają, że wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionych lub widziały te osoby w ostatnim czasie proszone są o pilny kontakt z oficerem dyżurnym mokotowskiej Policji przy ul. Malczewskiego 3/5/7 lub najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112.

Wcześniejsze ustalenia o tym, gdzie małżeństwo z Mokotowa mogło wyjechać, mówiły o Tatrach i jednym z tamtejszych schronisk. Policja z Zakopanego ustaliła, że Aneta i Adam Jagła mogli nocować w schronisku górskim Murowaniec na Hali Gąsienicowej w Tatrach. Policja poinformowała także o tym, że małżeństwo zostawiło swoim nastoletnim synom krótki list. Jego treść, jak nieoficjalnie ustalił PAP, była krótka: "Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni". 

Policja opublikowała rysopis zaginionego małżeństwa z Warszawy

Według informacji przekazanych przez policję Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, masywną sylwetkę, długie włosy przystrzyżone we fryzurę typu bob. Kobieta ma także tatuaż z wizerunkiem pantery na lewym ramieniu. Może nosić okulary korekcyjne. Adam Jagła ma 182 cm wzrostu. Jego sylwetka jest opisywana jako normalna. Włosy krótkie, szpakowate. Mężczyzna ma zarost, kuleje na prawą nogę i podobnie jak żona ma tatuaż na lewym ramieniu. Para w dniu zaginięcia ubrana była na sportowo. Najprawdopodobniej oboje posiadają przy sobie karty bankomatowe banku ING lub PKO BP.

Zaginione małżeństwo z Warszawy Zaginięcie małżeństwa z Mokotowa. Sąsiadka pary zdradziła szczegóły

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: