W przychodniach ustawiają się kolejki. Powodem pyłki i alergie. "Buzia była poparzona"

Zmiany skórne oraz astma oskrzelowa to tylko niektóre z niepokojących objawów, które mogą zauważyć u siebie alergicy. W przychodniach ustawiają się kolejki pacjentów, a potem te same kolejki tworzą się po leki w aptekach. Szczególnie uciążliwe są pyłki drzew, które obecnie można zauważyć w wielu miejscach. Co zrobić, żeby złagodzić objawy alergii?

Obecnie pyłki można zauważyć w wielu miejscach. Dzięki wiatrom rozprzestrzeniają się, pokonując duże odległości. Często zatrzymują się na balkonach, samochodach czy szybach. Ich bliska obecność może powodować dyskomfort, zwłaszcza kiedy pojawiają się niepokojące objawy alergii.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie pogorszy sytuację alergików

W przychodniach ustawiają się kolejki. Powodem pyłki, wywołujące alergie

Najpowszechniejszym zagrożeniem dla alergików są pyłki sosny i świerku. Dodatkowo nadchodzą kolejne w postaci rzepaku. To powoduje, że coraz więcej osób odczuwa objawy alergii. Jak informuje Polsat, w przychodniach ustawiają się kolejki. W samym Gorzowie Wielkopolskim dziennie przyjmowanych jest nawet 80 osób. Pacjenci przychodzą po recepty na leki i dalsze odczulanie. Wśród nich są także dzieci. 

- Nie będzie wielkiego efektu w leczeniu tych pacjentów, dopóki to nie minie. Bo to drażni. Czyli to jest czynnik dodatkowy do alergii - mówi o pyłkach dr Elżbieta Wawrzyniak, alergolog i pulmonolog dziecięcy z poradni alergologicznej w Gorzowie Wielkopolskim w rozmowie z Polsatem.

Kiedy pyli sosna? Żółty pył pokrył samochody, balkony i okna. Do kiedy zostanie w powietrzu?

Niepokojące objawy alergii - co zrobić, żeby je złagodzić?

Jak się okazuje, alergia może objawiać się w niepokojący sposób. - Zaniepokoił nas przede wszystkim jej wygląd. Buzia była poparzona dosłownie. Nie mogłyśmy nałożyć żadnego kremu na twarz, ze względu na to, że tak ją bardzo piekło - mówi mama 17-letniej Nikoli, pani Beata, w rozmowie z Polsatem. Portal diag.pl informuje, że najczęściej występujące objawy, świadczące o alergii na pyłki drzew, to:

  • obrzęk śluzówki nosa,
  • katar,
  • łzawienie,
  • swędzenie oczu,
  • kaszel,
  • problemy z koncentracją,
  • wzmożona senność,
  • osłabienie,
  • zmiany skórne,
  • astma oskrzelowa.

Pies Kapsel uratował swojej właścicielce życie Pies Kapsel uratował swoją właścicielkę. Obudził ją, gdy wybuchł pożar

Jak informuje poradnikzdrowie.pl, objawy często są mylone z atopowym zapaleniem skóry, przewlekłym nieżytem nosa lub chorobami zatok. Jak informowaliśmy w artykule wyżej, pyłek o żółto-zielonej barwie, który obecnie unosi się w powietrzu, pochodzi z sosny. Intensywne kwitnienie tego drzewa potrwa do połowy czerwca. W celu złagodzenia dolegliwości alergicznych można nawilżać śluzówki i płukać nos preparatami na bazie soli fizjologicznej. Warto również śledzić kalendarz pylenia.

Więcej o: