Zygmunt W. gwałcił swoją 6-letnią wnuczkę. Sąd w Rzeszowie właśnie zaostrzył karę

Rzeszowski Sąd Apelacyjny podwyższył w czwartek wyrok ws. 78-letniego Zygmunta W. skazanego w ubiegłym roku na więzienie za gwałcenie swojej 6-letniej wnuczki. Mężczyzna nie tylko spędzi więcej lat za kratkami, będzie też musiał zapłacić wnuczce więcej pieniędzy.

Zygmunt W. mieszkał w jednym domu z synem, synową i ośmiorgiem dzieci pary. Od maja 2020 r. do czerwca 2021 r. miał co najmniej trzykrotnie zgwałcić swoją 6-letnią wnuczkę. W 2021 r. trafił od aresztu, gdzie do momentu wydania wyroku spędził ok. 1,5 roku. Proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Mężczyzna nie przyznawał się do winy.

Zobacz wideo Zwykły dzień w Sejmie. Czarnek nazwany "hejterem", Budka pyta Witek "Czy Pani wie, co tu się dzieje!?"

Sąd Okręgowy w Przemyślu w grudniu ubiegłego roku skazał mężczyznę na 3,5 roku więzienia. Sąd orzekł wtedy również m.in. zakaz zbliżania się i kontaktowania z wnuczką przez okres 10 lat od opuszczenia przez mężczyznę zakładu karnego. Zygmuntowi W. nie będzie też wolno wrócić do rodzinnego domu.

Rzeszów. Sąd zaostrzył wyrok ws. 78-letniego Zygmunta W.

Apelację złożyli wtedy prokuratura, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego (kuratora wnuczki mężczyzny) oraz obrona Zygmunta W. W czwartek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podwyższył wyrok do 5 lat więzienia, nakazał też mężczyźnie zapłatę 40 tys. zł (zamiast wcześniej orzeczonych 10 tys. zł) w ramach nawiązki dla wnuczki. Jednocześnie utrzymał w mocy pozostałą część wyroku sądu pierwszej instancji.

Więcej o: