Wybuch w centrum handlowym M1 w Poznaniu. Trzy osoby poszkodowane, dwie trafiły do szpitala

W poznańskiej galerii M1 doszło do wybuchu w pralni chemicznej. - Serwisant został opatrzony na miejscu, nie wymagał dalszej hospitalizacji. Dwie kobiety, które przebywały w tym pomieszczeniu, zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala - przekazał Łukasz Paterski z biura prasowego KWP w Poznaniu.

22 maja w galerii M1 w Poznaniu przy ulicy Szwedzkiej doszło do wybuchu w tamtejszej pralni chemicznej. Według wstępnych informacji przekazanych przez służby poszkodowane zostały trzy osoby.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Maciej Lasek gościem Porannej rozmowy w Gazeta.pl (23.05)

Poznań. Wybuch w centrum handlowym M1

Do zdarzenia doszło około godz. 14.00 podczas prac serwisowych przeprowadzanych w pralni, znajdującej się na terenie galerii. Do wybuchu doprowadziły używane wówczas środki chemiczne. Według informacji przekazanych przez rzecznika Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Marcina Tecława, osoby przebywające w centrum handlowym nie zostały ewakuowane. Poszkodowane w zdarzeniu zostały jednak trzy osoby - pracownicy pralni chemicznej.

- Serwisant został opatrzony na miejscu, nie wymagał dalszej hospitalizacji. Dwie kobiety, które przebywały w tym pomieszczeniu, zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazał Łukasz Paterski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, cytowany przez TVN24. Do zdarzenia zadysponowano w sumie 10 zastępów straży pożarnej. Sytuacja została opanowana po kilku godzinach. Zdarzenie nie zakłóciło pracy galerii.

Poznań. Trwa wyjaśnianie okoliczności wybuchu w pralni

Pralna chemiczna znajduje się poza częścią, w której przebywają klienci centrum handlowego. Dlatego ewakuacja nie została przeprowadzona. Na miejscu przez kilka następnych godzin pracowali strażacy i policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Więcej o: