Śląskie. Przyszedł do bankomatu po pieniądze. Normalna sprawa, ale dlaczego w kominiarce?

Policjanci z Gorzyc w woj. śląskim otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie. Wybierał on pieniądze z bankomatu, a na twarzy miał założoną kominiarkę. Jak się okazało, obywatel Niemiec miał ważny powód.

15 maja tuż po godzinie 22 policjanci w Gorzycach otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wybierał pieniądze z bankomatu przy ulicy 1 Maja w Godowie. Niby normalna sprawa, ale zgłaszający zwrócił uwagę, że mężczyzna miał w tym czasie na twarzy założoną kominiarkę. Poprosił o sprawdzenie powodu dziwnego zachowania tego mężczyzny i poinformował, że wraz ze znajomym "przypilnują" go do czasu przyjazdu służb.

45-letni obywatel Niemiec. Miał powód, by założyć kominiarkę

Mundurowi, którzy pojechali pod wskazany adres, zastali tam trzech mężczyzn. Gdy wylegitymowali i sprawdzili wskazanego 45-latka w systemach policyjnych, okazało się, że jest on poszukiwany. Obywatel Niemiec miał do odbycia zastępczą karę 8 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna od 2021 roku ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniał miejsce pobytu. Dzięki czujności mieszkańców został zatrzymany i trafił za kratki, gdzie w końcu odsiedzi zaległą karę.Więcej o: